TVN24 | Kultura i styl

Zmarł Miłogost Reczek, lektor i aktor dubbingowy

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
momo/adso
Źródło:
tvn24.pl, Radio Wrocław

Zmarł lektor i aktor dubbingowy Miłogost Reczek. Miał 60 lat. Artysta od kilku lat zmagał się z nowotworem. Wcielał się m.in. w Juliusza Cezara w bajce "Asteriks i Obeliks", Obi-Wana Kenobiego w "Gwiezdnych Wojnach", czy postać Talosa w produkcjach Marvela.

"Zamilkł głos, którym przemawiali do nas bohaterowie książek, filmów, słuchowisk" - czytamy w facebookowym wpisie, opublikowanym przez magazyn Pismo. "Miłogost Reczek stworzył niezliczoną liczbę kreacji aktorskich i lektorskich, bez jego interpretacji i talentu nie byłoby również Pisma do Słuchania i Śledztwa Pisma" - dodano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Mistrz polskiego dubbingu"

Miłogost Reczek pochodził z Wrocławia. Przez lata występował na deskach wrocławskiego Teatru Polskiego oraz warszawskiego Teatru Dramatycznego. Od 1985 roku pracował jako lektor.

"Był jednym z mistrzów polskiego dubbingu" - wspomina artystę Radio Wrocław. Reczek podkładał głos wielu znanym filmowym postaciom. Wcielał się m.in. w Juliusza Cezara w bajce "Asteriks i Obeliks", Obi-Wana Kenobiego w "Gwiezdnych Wojnach", czy postać Talosa w produkcjach Marvela.

Od 2018 roku cierpiał na szpiczaka mnogiego.

Autor:momo/adso

Źródło: tvn24.pl, Radio Wrocław

Pozostałe wiadomości