TVN24 | Kultura i styl

Kashell. Nowy zespół członków Comy i Abradaba. Jest singiel i zapowiedź płyty

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Zobacz próbę Kalibra 44 w studio w Katowicach
tvn24Abradab znany jest przede wszystkim z zespołu Kaliber 44 (wideo z 2013 roku)

Muzycy Comy i Abradab połączyli siły. Pierwszy singiel nowego zespołu Kashell pojawił się w internecie w piątek. Utwór "Chłopak" zapowiada album "Kashell", który na rynek ma trafić w listopadzie. "Jaramy się mega" - piszą muzycy w mediach społecznościowych.

Kashell - nową grupę na polskiej scenie - tworzą muzycy znani z zespołu Coma oraz Marcin Marten, czyli raper i producent muzyczny Abradab. W piątek ukazał się ich pierwszy wspólny singiel "Chłopak", który zapowiada płytę "Kashell". Album ma trafić na rynek w listopadzie bieżącego roku.

Kashell. Nowy zespół

Grupę tworzą: Dominik Witczak (Witos), Marcin Kobza (Kobez), Rafał Matuszak (Matusz) i Adam Marszałkowski (Von Marszal) - czyli prawie cały skład Comy, który po wydaniu płyty "Sen o 7 szklankach" zawiesił działalność 1 września 2019 roku. Łódzka kapela, której wokalistą i liderem był Piotr Rogucki, grała na scenie 21 lat. Po ostatniej wspólnej trasie koncertowej "Game Over", Rogucki wybrał karierę solową.

Natomiast Marcin Marten (Abradab), związany jest z grupą Kaliber 44, której jest współzałożycielem. Zespół największe sukcesy święcił w w drugiej połowie lat 90. XX wieku. W 2003 roku zawiesił swoją działalność i oficjalnie powrócił na scenę w 2013 roku. W 2016 roku Kaliber 44 nagrał płytę "Ułamek tarcia".

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: FACEBOOK/KASHELL

Pozostałe wiadomości