Czerwcowe premiery na HBO Max. Aż pięć nowych seriali

Autor:
joan
//mro
Źródło:
mat. prasowe HBO Max
Zwiastun serialu "The Idol" HBO Max
Zwiastun serialu "The Idol" HBO MaxHBO Max
wideo 2/4
HBO MaxZwiastun serialu "The Idol" HBO Max

Sam fakt, że jestem, już jest aktem politycznym - mówi jedna z bohaterek "Nago. Głośno. Dumnie". Pierwszy serial dokumentalny HBO Max pokazuje historie polskich drag queens i performerek burleski. Produkcja miała już premierę na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. To jeden z pięciu nowych seriali, jakie w czerwcu pojawią się na HBO Max. 

„Nago. Głośno. Dumnie” - premiera na HBO Max 1 czerwca 

Paweł, pracownik banku, towarzyszy swojemu chłopakowi Gąsiowi w podróży na festiwal burleski w Pradze. Występ gwiazdy wieczoru, Dirty Martini, budzi w nim dawno uśpione marzenie o wyjściu na scenę. Tak zaczyna się  "Nago. Głośno. Dumnie". W pięcioodcinkowym serialu występują ikony sceny: Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin Up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras. - Serial jest o wolności, miłości i odwadze bycia sobą, a naszymi bohaterami są osoby trans, niebinarne, bi, feministki i geje. Mamy też kościół, paradę, marsze kobiet... – mówi Dellfina Dellert, która razem z Agnieszką Mazanek napisała i wyreżyserowała serial. 

"Idol" - premiera na HBO Max 5 czerwca 

Serial miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes i od tego czasu jest o nim głośno. Wszystko z powodu zdjęć erotycznych, które niektórzy krytycy uznali za pornograficzne. Główne role w "Idolu" grają Lily-Rose Depp, córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis, oraz kanadyjski wokalista The Weeknd. Produkcja pokazuje ciemne strony sławy. Gwiazda pop po przerwie wymuszonej załamaniem nerwowym wraca na scenę. W odzyskaniu popularności chce pomóc jej właściciel klubu nocnego, jednocześnie guru samorozwoju, który stoi na czele sekty religijnej.   

"Idol"
"Idol""Idol"mat. prasowe HBO Max

"Lucky Hank" - premiera na HBO Max 11 czerwca

Ten ośmioodcinkowy serial, ekranizacja powieści "Prawy człowiek" Richarda Russo, opowiada  o profesorze anglistyki, który przeżywa kryzys wieku średniego. W roli głównej Bobe Odenkirk  ("Zadzwoń do Saula"). William Henry Devereaux Jr ma wyjątkowego pecha. W ciągu jednego tygodnia zostaje oskarżony o zamordowanie gęsi, dostaje w nos od feministycznej poetki, trafia na izbę wytrzeźwień, a następnie do szpitala. Jego życie zaczyna się sypać. Na dodatek jego żona (Mireille Enos), także zaczyna się zastanawiać, czy dokonała słusznych wyborów.

"Accused" - premiera na HBO Max 15 czerwca

Serial kryminalny inspirowany brytyjską produkcją BBC. Widz nie towarzyszy jednak organom ścigania w łapaniu przestępcy, bo ten już jest aresztowany. Każdy z 15 odcinków rozpoczyna się na sali sądowej i każdy ma innego bohatera. Oskarżony staje przed ławą przysięgłych i przedstawia motywy przestępstwa. Dla widza nie jest jednak jasne, jakie to przestępstwo, ani jak bohater trafił przed sąd. Okazuje, że doprowadził go tam niezwykły splot okoliczności. To opowieść o zwykłych ludziach, którzy niespodziewanie trafili przed sąd jako oskarżeni.

"I tak po prostu…", drugi sezon, premiera na HBO Max 22 czerwca

Ciąg dalszy historii przyjaciółek z Nowego Jorku ma być według twórców "powrotem do korzeni". Fani "Seksu w wielkim mieście" od dawna żyją informacją (ciągle niepotwierdzoną), że Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) i Aidan Shaw (John Corbett) po latach znowu zostaną parą. W social mediach pojawiły się już ich zdjęcia ze spaceru po nowojorskiej promenadzie. W obsadzie "I tak po prostu... 2" pojawią się aktorzy znani z pierwszego sezonu. Wróci też Samantha Jones. Jak podał "The New York Post", Kim Cattrall ma pojawić się w krótkiej scenie w finale. Drugi sezon ma jedenaście odcinków. W dniu premiery zostaną udostępnione pierwsze dwa. 

"I tak po prostu...", 2. sezon
"I tak po prostu...", 2. sezon"I tak po prostu...", 2. sezonmat. prasowe HBO Max

Autor:joan //mro

Źródło: mat. prasowe HBO Max

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe HBO Max

Pozostałe wiadomości