"Moje serce jest złamane". Żona zostawia oskarżanego o molestowanie producenta

Kultura i styl


Jedna z najpopularniejszych projektantek mody w USA Georgina Chapman ogłosiła, że odchodzi od męża, Harveya Weinsteina. Decyzja Chapman to efekt serii publikacji medialnych, w których oskarżono jednego z najbardziej wpływowych producentów filmowych w Hollywood o wykorzystywanie seksualne kobiet.

"Moje serce jest złamane z powodu tych kobiet, które spotkał koszmarny ból, będący efektem niewybaczalnego działania" - napisała Georgina Chapman w oświadczeniu przesłanym magazynowi "People".

"Zdecydowałam się odejść od mojego męża. Troska o moje dzieci jest dla mnie priorytetem i proszę media o uszanowanie mojej prywatności w tym czasie" - oświadczyła.

Georgina Chapman to jedna z najpopularniejszych projektantek mody w USA. Z pochodzenia Brytyjką. Próbowała również sił jako modelka i aktorka. Jest współzałożycielką cenionej marki Marchesa, którą między innymi "Vogue" wymienia jako jedną z najciekawszych na rynku.

Chapman i Weinstein poznali się w 2004 roku. Trzy lata później wzięli ślub. Mają dwójkę dzieci: siedmioletnią córkę i czteroletniego syna.

Wcześniej w rozmowie z "New York Post" Weinstein twierdził, że Chapman "stoi za nim murem".

Płacił za milczenie?

Dziennik "New York Times" poinformował w czwartek, że Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jedną z jego ofiar miała być znana aktorka Ashley Judd. Według gazety co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenie.

65-letni Weinstein wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi "New York Times".

Harvey Weinstein to producent ponad 300 filmów (między innymi "Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Angielski pacjent", "Władca Pierścieni"). Jest jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood.

Według wyliczeń "Daily Mail" podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu.

"To może być jedna z największych afer tego typu w Hollywood"TVN24 BiS

Autor: tmw//kg / Źródło: CNN, NYT, New Yorker, Variety, People, tvn24.pl