TVN24 | Kultura i styl

Adalia Rose Williams nie żyje. Nastoletnia youtuberka zmagała się z rzadkim schorzeniem

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw\mtom
Źródło:
insider.com, People
Adalia Rose Williams miała 15 lat
Instagram/adalia06Adalia Rose Williams miała 15 lat

Adalia Rose Williams, piętnastoletnia youtuberka, nie żyje. Pochodząca z Teksasu gwiazda internetu, którą obserwowało 14 milionów użytkowników Facebooka, dokumentowała swoje życie z progerią, czyli schorzeniem przedwczesnego starzenia się.

Adalia Rose Williams, gwiazda portali społecznościowych, zmarła w wieku 15 lat. O jej śmierci poinformowano w komunikatach, opublikowanych na jej profilach. "12 stycznia 2022 roku o godzinie 19:00 Adalia Rose Williams uwolniła się od tego świata. Przeszła przez to spokojnie i spokojnie odeszła” - brzmi informacja. 

"Nie odczuwa już bólu i tańczy gdzieś do muzyki, którą kocha. Naprawdę chciałabym, żeby nasza rzeczywistość wyglądała inaczej, ale tak niestety nie jest. Chcemy podziękować wszystkim, którzy ją kochali i wspierali. Dziękujemy jej lekarzom i pielęgniarkom, którzy przez lata pracowali, aby utrzymać ją przy zdrowiu" - napisano. 

Adalia Rose Williams - 15-letnia gwiazda z progerią

Progeria, określana również zespołem Hutchinsona-Gilforda, jest rzadkim schorzeniem, które charakteryzuje przyspieszony proces starzenia. Spowodowany jest zaburzeniami w strukturze i funkcjonowaniu jądra komórkowego. Badacze zauważają, że osoby z progerią umierają średnio po przeżyciu 13 lat. 

Progeria jest chorobą nieuleczalną i nie ma żadnej metody walki z chorobą. Osoby z progerią umierają najczęściej z powodu chorób kardiologicznych, co związane jest z postępującą miażdzycą naczyń wieńcowych i mózgowych. 

Williams zyskała popularność, gdy w 2012 roku opublikowano wideo, na którym tańczyła do przeboju PSY "Gangnam Style".  

Autor:tmw\mtom

Źródło: insider.com, People

Źródło zdjęcia głównego: Vivien Killilea/Getty Images for ipsy

Pozostałe wiadomości