Kultura i styl

Kultura i styl

W scenach "50 twarzy Greya", w których nie widać oblicza aktora Jamiego Dornana, zastąpił go mniej znany kolega po fachu, Peter James Gray. Ten ostatni nie komentuje swojego występu w "50 twarzach Greya", jego agent mówi tylko, że jego klient "skupia się na poważniejszych rolach i to nich wolałby rozmawiać"

Kilkanaście obrazów Adolfa Hitlera sprzedano na aukcji w Norymberdze za 391 tys. euro. Wystawa mogła się odbyć w Niemczech, bo tamtejsze prawo zezwala na sprzedawanie tych prac dyktatora III Rzeszy, które nie zawierają symboliki nazistowskiej.

Grała u Luchino Viscontiego i Claude'a Chabrola, jednak największy sukces zawdzięcza roli zmysłowej pomocy domowej w filmie "Malizia" z 1973 roku. Kariera Laury Antonelli załamała się, gdy oskarżono ją o posiadanie narkotyków. Choć oczyszczono ją ostatecznie z zarzutów, do kina już nie wróciła. Po nieudanej operacji plastycznej twarzy wycofała się też z życia publicznego.

W trakcie trwających półtora roku prób humanoidalny robot Myon uczył się swojej roli, miał także za zadanie poznać istotę sztuki operowej oraz nauczyć się odczuwania emocji. Artyści chcieli tym samym sprawdzić, jak mówią, co czyni człowieka ludzkim. I czy można prostą, albo jak w tym przypadku mechaniczną, formę życia zmienić w człowieka. Wystawiona w Komische Oper w Berlinie "My Square Lady" to luźna adaptacja sztuki George'a Bernarda Shawa pod znamiennym w tym kontekście tytule "Pigmalion".

Ponad 700 aut pojawiło się w niedzielę w Oławie (woj. dolnośląskie). Przyjechał m.in. citroen z 1926 roku. W przeciwieństwie do nowoczesnych aut, zabytek pod maską ma prądnicę, a jeśli zawiedzie rozrusznik, to można odpalić samochód za pomocą korby. Może jechać z prędkością 55 km/h. - Ta prędkość w tym samochodzie potrafi dostarczyć wielu emocji! - zapewnia właściciel zbytku.

Zdjęcia matek karmiących swoje dzieci piersią w miejscach publicznych zachwyciły internautów. To głos w dyskusji o karmieniu piersią. Bo choć jest czymś naturalnym i bardzo ludzkim, wywołuje sporo kontrowersji. Autorką zdjęć jest Ivette Iven. Zwolenniczka publicznego karmienia piersią twierdzi, że to "zupełnie normalna rzecz".

Ten film mógł pogrążyć 27-letniego Stevena Spielberga. Produkcja miała kosztować 4 miliony dolarów, a kosztowała 9 mln, zdjęcia miały trwać 55 dni, a trwały 159, a mechaniczny rekin, zbudowany na potrzeby filmu, od razu poszedł na dno i trzeba było budować kolejne. 20 czerwca 1975 r. obraz trafił na ekrany kin i dokonał prawdziwej rewolucji.

Dokument "Ludzie Duchy" Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza (produkcja TVN) został nagrodzony "Złotą Nimfą" na festiwalu w Monte Carlo. Przedstawia historię albinosów z Tanzanii, którzy są zwierzyną łowną dla ludzi wierzących w magiczną moc chorych na bielactwo. - Wierzę, że to jest moment w moim życiu zawodowym, że ta moja praca ma sens - powiedziała w TVN24 Martyna Wojciechowska.

Popularny w USA prezenter Brian Williams, który w lutym został zawieszony na pół roku za kłamstwa, nie będzie już prowadził najchętniej oglądanego programu informacyjnego w amerykańskiej telewizji "NBC Nightly News". Zamiast tego Williams będzie przygotowywał serwis informacyjny w siostrzanej stacji - MSNBC.

Nowy teledysk Madonny ledwie ujrzał światło dzienne, a już wzbudził kontrowersje. Dziennikarze jednego z amerykańskich portali zarzucają królowej popu, że ta wykorzystała pomysł na wideo, który pojawił się już w teledysku Taylor Swift.

Royal Ascot to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowo-towarzyskich w Wielkiej Brytanii. Uczestniczy w nim także rodzina królewska. Na torze ścigają się najszybsze konie, poza nim damy z socjety rywalizują o to, która założyła najbardziej efektowny kapelusz.

Gisele Bundchen pozowała jednemu z najbardziej znanych fotografów mody, Mariowi Testino. Dwa miesiące temu ogłosiła, że po 20 latach pracy rezygnuje z udziału w pokazach mody.