Kultura i styl

Kultura i styl

"Kocham samochody. Nigdy się z tą miłością nie kryłem" - tymi słowami pisarz Szczepan Twardoch oznajmił, że został ambasadorem jednego z producentów luksusowych aut. W komentarzach wywiązała się dyskusja, czy pisarzowi wypada brać udział w takich akcjach marketingowych.

Dziś rusza 50. jubileuszowy festiwal w Karlowych Warach. W głównym konkursie o Kryształowy Globus powalczą dwie polskie produkcje: "Czerwony pająk", fabularny debiut uznanego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki, oraz animowana koprodukcja "Czarodziejska góra" Anki Damian. W konkursie East of West są aż trzy polskie filmy, w tym "Chemia" Bartka Prokopowicza. Nagrodę za całokształt dokonań odbierze amerykański aktor Richard Gere. Festiwal potrwa do 11 lipca.

Główne atrakcje to odtworzone fragmenty scenografii takie jak pociąg, którym Katniss i Peeta jadą na tytułowe, mordercze zawody, interaktywna mapa Panemu, panel reżyserów tytułowych igrzysk, a także kolorowe kostiumy, które w filmie nosiła jedna z najpopularniejszych młodych aktorek, Jennifer Lawrence.

Brytyjski zespół przekazał kuratorom pięćset przedmiotów zgromadzonych w ciągu 53-letniej kariery. Są wśród nich ubrania, instrumenty, plakaty i filmy z prywatnego archiwum The Rolling Stones. Wystawa "Exhibitionism", czyli "Ekshibicjonizm" najpierw będzie pokazana w londyńskiej Saatchi Gallery, potem ruszy w objazd po 11 europejskich miastach. Wernisaż dopiero w kwietniu, ale bilety będą w sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

Głównym bohaterem filmu będzie Chuck Blazer, były członek Komitetu Wykonawczego FIFA i do niedawna jedna z najbardziej wpływowych osób w świecie piłki nożnej. To jego zeznania najprawdopodobniej doprowadziły do ujawnienia skandalu korupcyjnego i aresztowania wysokich rangą działaczy organizacji.

Kardashian pozuje w głęboko wyciętej bluzce na okładce prestiżowego magazynu "Rolling Stone", a na łamach pisma zdradza swoje sekrety. Opowiada między innymi o tym, co sądzi o swoim publicznym wizerunku, międzyrasowych związkach oraz kiedy dowiedziała się, że jej ówczesny ojczym Bruce Jenner, który przeszedł operację zmiany płci, chciałby być kobietą.

Najnowszy film Stevena Spielberga "Most szpiegów", do którego zdjęcia kręcono również w Polsce, jest pierwszym tytułem, który już zyskał status oscarowego pewniaka 2016 roku. Grający główną rolę Tom Hanks wciela się w postać amerykańskiego prawnika, który, zwerbowany przez CIA, ma udać się na drugą stronę berlińskiego muru i negocjować z Rosjanami zwolnienie pilota szpiegowskiego samolotu. Poruszający, mocny zwiastun filmu robi furorę w sieci. Obraz trafi do kin w październiku br.

Nad nietypową adaptacją pracuje scenarzysta i reżyser Andrew Niccol, który kilkanaście lat temu napisał "Truman Show". "Monopoly" nie będzie pierwszą grą planszową przeniesioną na ekran. W Hollywood powstał już film na podstawie gry w statki, czyli "Battleship: Bitwa o Ziemię" oraz "Ouija", inspirowany planszą służącą do wywoływania duchów.

Wiele serwisów społecznościowych niechętnie toleruje nagie zdjęcia. Nawet jeśli intymna część ciała jest tylko minimalnie odsłonięta lub kiedy nagość jest zupełnie niewinna, jak w przypadku karmienia piersią. W ostatnich dniach kłopoty spotkały Chrissy Teigen, której odważne zdjęcie zniknęło z jej profilu. Modelka znalazła jednak sposób, jak obejść regulamin serwisu.

Odpowiedni makijaż i elegancka stylizacja - tyle potrzeba, by 12-letnia uczennica przeobraziła się w seksowną "dorosłą" kobietę. Studentka z Warszawy, która sfotografowała swoją młodszą siostrę i jej koleżanki pokazała, jak łatwo wygląd może oszukiwać i jakie zagrożenia temu towarzyszą.

Jedna z najbardziej znanych hollywoodzkich par rozwodzi się. Ben Affleck i Jennifer Garner decyzję o rozstaniu ogłosili dzień po 10. rocznicy ślubu, czym zasmucili fanów na całym świecie.

Aktor w trakcie przemówienia w nowojorskiej siedzibie ONZ przekonywał, że "jeśli chcemy uniknąć najgorszego, musimy zacząć podejmować odważne decyzje". Redford podkreślił, że dla ratowania planety powinniśmy zrezygnować z używania paliw kopalnych, czyli węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego.

Aktorka i modelka oficjalnie potwierdziła w wywiadzie dla "Vogue'a", że jej dziewczyną jest piosenkarka Annie Clark, występująca pod pseudonimem St. Vincet. Związek już kilka miesięcy temu był tematem plotek. Delevingne opowiedziała też o nałogach matki, wieloletniej depresji i o tym, że łykała psychotropy jak cukierki. Największe kontrowersje wzbudziły jednak nie jej zwierzenia, ale to w jaki sposób zapisał je autor tekstu.

"Harry Potter i przeklęte dziecko" to na razie roboczy tytuł przedstawienia, nad którym prace nadzoruje JK Rowling, autorka hitowego cyklu książek o małym czarodzieju. Na razie wiadomo, że sztuka opowie o dzieciństwie Pottera oraz o jego rodzicach.

Partia Parnas zamordowanego opozycjonisty Borysa Niemcowa sprawdza, czy politycy jej oddziału w obwodzie omskim poważnie myślą o poparciu kandydatury Gerarda Gepardieu w wyborach gubernatora. - Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Arnold Schwarzenegger był gubernatorem stanu Kalifornia, dlaczego Depardieu miałby nie zostać gubernatorem obwodu omskiego? - mówił rozgłośni Rossijskaja Służba Nowostiej lider omskiego oddziału Parnasu Igor Basow.