Kultura i styl

Kultura i styl

"Jak było źle, to było bardzo źle, jak było dobrze, to było wspaniale"

- Artyści nie są normalni, nie są racjonalni. Ale wolę pokazać ludziom moje prawdziwe oblicze niż laurkę, żeby mówili: on był taki wspaniały. Bywałem wspaniały i cudowny, ale bywałem też okropny i to było dla mnie ważne, żeby to też pokazać - podkreśla Elton John w rozmowie z dziennikarką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską.

Justin Bieber chce się bić z Tomem Cruise'em

Justin Bieber, 25-letni kanadyjski piosenkarz, wyzwał 56-letniego amerykańskiego aktora Toma Cruise'a na pojedynek w tak zwanym oktagonie. O organizację walki zwrócił się bezpośrednio do prezydenta największej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki UFC.

"Nasze zadanie, jako filmowców, to podsuwać ludziom lustro"

Ten film to była dla mnie wielka sprawa, wielka i ważna rola - podkreślił aktor Michael Fassbender w rozmowie z dziennikarką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską, opowiadając o początkach swojej historii z serią "X-Men". - Nasze zadanie, jako filmowców, to podsuwać ludziom lustro - mówiła z kolei Sophie Turner odgrywająca rolę Jean Grey. Do kin wchodzi właśnie "X-Men: Mroczna Phoenix", ostatnia z części sagi.

Nagroda Wielkiego Kalibru to "znak jakości"

- Jak masz tę nagrodę, to jest taki znak, który mówi, że autor należy do elity pisarzy kryminalnych w kraju - stwierdził w programie "Xięgarnia" autor powieści kryminalnych Wojciech Chmielarz, mówiąc o Nagrodzie Wielkiego Kalibru przyznawanej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Madonna wyznaje: ostrzegano mnie przed Weinsteinem, przekroczył granice

Madonna opowiedziała o współpracy z hollywoodzkim producentem Harveyem Weinsteinem, któremu ponad 70 kobiet zarzuca molestowanie seksualne. "Intensywnie się do mnie zalecał, pozwalał sobie na niestosowne, seksualne uwagi" - wyznała królowa popu w rozmowie z "The New York Times", odnosząc się do wydarzeń z 1991 roku. Firma Weinsteina zajmowała się wtedy dystrybucją filmu "W łóżku z Madonną".

Zmarł Dr. John, legenda Nowego Orleanu

W wieku 77 lat zmarł w Nowym Orleanie Dr. John, wybitny amerykański muzyk, laureat sześciu nagród Grammy, najważniejszych wyróżnień w świecie muzycznym. O śmierci artysty poinformowała na Twitterze jego rodzina.

"Zostałem senatorem, dostając się wraz z kolegami w szpony parlamentaryzmu"

Czerwcowe wybory toczyły się o wielką stawkę, dlatego też Komitet Obywatelski mobilizował wszystkie możliwe siły, a na listach kandydatów pojawiły się nazwiska znane ze świata kultury. Andrzej Wajda, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki, Andrzej Szczepkowski czy Józefa Hennelowa, to tylko niektóre postaci, które weszły do wybranego w częściowo wolnych wyborach parlamentu 30 lat temu.

"Lech, Leszek. Wygrać wolność". Pierwsza taka rozmowa Wałęsy i Balcerowicza

30 lat temu Polacy zdecydowali o tym, że wolność jest najważniejsza. Reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska rozmawiała z byłym prezydentem Lechem Wałęsą i byłym ministrem finansów Leszkiem Balcerowiczem między innymi o tym, jaką cenę trzeba było za tę wolność zapłacić. Efektem jest książka "Lech, Leszek. Wygrać wolność", zapis pierwszej rozmowy pomiędzy autorami polskiej transformacji, w której politycy odsłaniają kulisy tamtych przemian.

"Jeśli chcesz zobaczyć, jakie jest społeczeństwo, to posłuchaj, co grają"

Bardzo się boję o ten kraj - mówi o Polsce John Porter w rozmowie z tvn24.pl. - Nie widzę, jak może udać się wrócić do tego, co było wcześniej. Przeżyłem tutaj wszystko, nawet stan wojenny, i widziałem, jak silnie Polacy potrafią walczyć o wolność - podkreśla. - Za każdym razem apeluję i przypominam, że wolność – trochę jak miłość – jest czymś, o co trzeba walczyć cały czas. Nie jest dana raz na zawsze - dodaje Wojtek Mazolewski.

"To było od razu czuć, już od lutego 1989 roku, że coś się zmienia"

Czasy kultury osobistej, dobrego wychowania skończyły się - tak fotoreporter Chris Niedenthal skomentował poniedziałkowe zdarzenie, kiedy prezydent Gdańska próbowała zaprosić premiera do rozmów przy symbolicznym okrągłym stole, lecz szef rządu nie zareagował. - Teraz prostactwo króluje, to widać po tym zachowaniu niby bogów państwa. To jest przerażające, wstrząsające i po prostu smutne - ocenił.

Już tylko ona zna język jagański

Ostatni człowiek na ziemi mówiący językiem jagańskim to 91-letnia indianka Cristina Calderon z południa Chile. Kobieta martwi się, że gdy umrze, jej język umrze razem z nią.