Śrubokrętem i młotkiem zaatakował byłą partnerkę. Uratowali ją klienci

Zatrzymany 32-latek
Zielonki (Małopolska)
Źródło: Google Earth

32-latek wszedł do sklepu wielobranżowego w Zielonkach pod Krakowem, w którym pracowała jego była partnerka, chwycił za śrubokręt i ugodził nim kobietę w głowę. Uratowali ją klienci, którzy obezwładnili napastnika i wezwali policję.

8 lipca do sklepu wielobranżowego w Zielonkach pod Krakowem wszedł 32-letni mężczyzna. W sklepie tym pracuje jego była partnerka. W środku mężczyzna chwycił za śrubokręt i młotek.

Atak śrubokrętem w sklepie

- 32-latek ugodził kobietę w głowę śrubokrętem i odrzucił go. Planował jeszcze zaatakowanie kobiety młotkiem, ale, trzymając go w ręku, zamiast tego wybiegł ze sklepu. Wtedy obezwładnili go klienci - powiedziała nam komisarz Justyna Fil, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Czytaj też: Atak "ostrym narzędziem" w biurowcu. Dwie osoby ranne, w tym jedna ciężko

Gdy trzej świadkowie obezwładniali mężczyznę, ten cały czas miał w ręku śrubokręt. Udało się jednak opanować napastnika do czasu przyjazdu policji. 32-latek został przewieziony na komisariat.

Ratownicy medyczni przewieźli poszkodowaną byłą partnerkę mężczyzny do szpitala. Jak poinformowała policja, kobieta doznała powierzchownych i niezagrażających życiu obrażeń głowy.

Zatrzymany 32-latek
Zatrzymany 32-latek
Źródło: małopolska policja

Funkcjonariusze przekazali, że "w toku czynności wykonanych przez kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, ustalono, że atak był zaplanowany, a sprawca się do niego przygotowywał".

W środę (10 lipca) 32-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie. Decyzję sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj także: