103 interwencje, 84 mandaty. Do Zakopanego zjechali turyści

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Turyści zjechali do ZakopanegoTVN24
wideo 2/9
TVN24Turyści zjechali do Zakopanego

Jak informują policjanci, tym razem większość imprez w Zakopanem odbywała się w hotelach i pensjonatach. W nocy mieli 103 interwencje, 84 osoby ukarali mandatami.

W poprzedni weekend tłumy turystów imprezowały na Krupówkach. Tym razem spędzanie czasu na świeżym powietrzu utrudniała między innymi pogoda. Policja informuje, że nie było już spontanicznych tańców na ulicy. Interwencji związanych z głośnym zachowaniem i zakłócaniem ciszy nocnej było osiem.

Jak mówił Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji, imprezy z Krupówek przeniosły się teraz do hoteli i pensjonatów. - Z uwagi na fakt, że patroli policyjnych na Krupówkach było bardzo dużo, adekwatnie wzrosła liczba odnotowanych interwencji. W nocy z piątku na sobotę policjanci w powiecie tatrzańskim odnotowali 103 interwencje – poinformował.

- Trzeba się jakoś odstresować po długim przebywaniu w domu i pracy. Chodzimy sobie, w miarę możliwości zachowując dystans, żeby uniknąć niepotrzebnego zagrożenia – mówi Daniel, turysta z Gdyni. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wsparcie z Krakowa

Minionej nocy funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarne lub obsceniczne. 162 osoby zostały wylegitymowane. Policja odnotowała w sumie 115 wykroczeń, z czego 84 zakończyły się mandatami karnymi – 69 dotyczyło braku maseczek. 31 wniosków o ukaranie skierowano do sądu, z czego 27 dotyczyło braku maseczek.

Maseczki tylko takie, które "mają oficjalne normy", przyłbice "absurdalne". Eksperci tłumaczą.

Wielu turystów na Krupówkach dopiero na widok patrolu policji zakładało maseczki, a kiedy radiowóz odjechał, niektórzy je zdejmowali.

Według policji w nocy z piątku na sobotę nie było takich tłumów na Krupówkach, jak w ubiegłym tygodniu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, a dwie z nich znieważyły interweniujących policjantów i usłyszą stosowne zarzuty.

Decyzją komendanta wojewódzkiego policji przez weekend zakopiańskich policjantów wspiera kilkudziesięciu policjantów z Krakowa. Patrole mają zwracać szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.

Google Maps

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Momot/PAP