"Grupa mężczyzn próbowała wtargnąć do mieszkania i uprowadzić 14-latkę". Zostali zatrzymani

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków
Wodzisław Śląski
Wodzisław Śląskimapa google
wideo 2/4
mapa googleWodzisław Śląski

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o próbę uprowadzenia nastolatki. Według zgłoszenia mężczyźni próbowali wtargnąć do mieszkania rodziców dziewczyny. 14-latki nie było jednak wówczas w domu.

Zgłoszenie o próbie porwania 14-latki policjanci dostali we wtorek wieczorem. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Na miejsce pilnie skierowano policyjne patrole.

"Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że grupa mężczyzn próbowała wtargnąć do mieszkania rodziców 14-latki. Mieli oni grozić 36-letniej matce i 54-letniemu ojcu dziewczyny pozbawieniem życia i kazali "wydać" córkę. Mężczyźni ci, słysząc policyjne sygnały, uciekli" – czytamy w policyjnym komunikacie.

W chwili zdarzenia 14-latka i jej siedmioletnia siostra przebywały na pobliskim placu zabaw. Kiedy nastolatka zobaczyła wybiegających z bloku mężczyzn, razem z siostrą uciekła. Obie ukryły się w mieszkaniu babci, kilka bloków dalej. Tam tez znaleźli je policjanci. Dziewczynki wróciły pod opiekę rodziców.

Podejrzani o próbę porwania zostali zatrzymaniŚląska policja

Zostali zatrzymani

Mężczyźni odpowiadający opisowi niedoszłych porywaczy zostali zauważeni niedługo po zdarzeniu, na ulicy Jastrzębskiej. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

"Następnego dnia 25, 24 i 19-latek - mieszkańcy Siemianowic Śląskich, usłyszeli zarzut wspólnego usiłowania pozbawienia wolności małoletniej, a także zarzut kierowania wobec rodziców 14-latki gróźb pozbawienia życia: - podaje policja.

Podejrzani nie przyznali się do winy, zostali objęci policyjnym dozorem. "Prokurator zakazał im także zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi" – uzupełnia policja. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia. .

Autor:wini/PKoz

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości