Oświęcim. Pod karetką zapadł się chodnik. Medycy jechali do rannego dziecka

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu
Do zdarzenia doszło w OświęcimiuGoogle Maps
wideo 2/4
Google MapsDo zdarzenia doszło w Oświęcimiu

Ambulans jadący do młodego pacjenta utknął na chodniku, który zapadł się pod ciężarem pojazdu. Kierowca został pouczony przez policjantów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a dzieckiem zaopiekowała się inna ekipa ratowników.

O zdarzeniu w parku w oświęcimskiej dzielnicy Zasole poinformowała nas w sobotę rzecznik policji w Oświęcimiu aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka.

– W piątek późnym popołudniem bawiące się w parku dziecko złamało rękę. Zostało wezwane pogotowie. Gdy karetka była przy fontannie, jej konstrukcja nie wytrzymała ciężaru, pękły płyty i powstało zapadlisko, w które pojazd wpadł. Nikomu nic się nie stało. Po chłopca przyjechała kolejna karetka – zrelacjonowała Jurecka.

Policjantka powiedziała, że 51-letni kierowca wjechał na teren, po którym mogli poruszać się jedynie piesi. Został pouczony przez funkcjonariuszy.

Lokalny portal informacyjny faktyoswiecim.pl, powołując się na dyrektora szpitala w Oświęcimiu Edwarda Piechulka, podał, że ratownicy nie byli świadomi, iż element konstrukcji chodnika nie jest odporny na większy ciężar.

Z kolei portal oswiecim112.pl przekazał, że do podobnych zdarzeń w tym miejscu dochodziło już w przeszłości.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: oswiecim112.pl

Pozostałe wiadomości