Kot w radiowozie. "Podpatrywał policjantów"

TVN24 | Kraków

Autor:
FC
Źródło:
TVN24.pl
Oświęcim: Kot w radiowozie. Podpatrywał policjantówMałopolska policja
wideo 2/6
Małopolska policjaOświęcim: Kot w radiowozie. Podpatrywał policjantów

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyłapywali piratów drogowych, gdy przez uchylone okno do radiowozu wszedł kot. - Policjanci sądzą, że podpatrywał ich taktykę służby związaną z wyłapywaniem piratów drogowych, aby te umiejętności wdrożyć w celu skutecznego łapania myszy - śmieje się Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę po południu przy ul. Jagiełły w Oświęcimiu.

- Policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ze względu na piękną pogodę mundurowi pozostawili uchylone okno w radiowozie. Nie spodziewali się, że takiej okazji nie przepuści sympatyczny i ciekawski kotek - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Jak podkreśla, "żądny przygód futrzak, jednym susem wskoczył do radiowozu", po czym przespacerował się po desce rozdzielczej i usiadł na oparciu siedzenia pasażera. Stamtąd obserwował pracę policjantów.

Kot wszedł przez okno do radiowozuKPP Oświęcim

Nauka nie pójdzie w las?

Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że w radiowozie mają niespodziewanego gościa. Kiedy otworzyli drzwi, kotek spokojnie wyszedł z samochodu, po czym przeszedł przez ogrodzenie jednej z posesji i pracy policjantów przyglądał się już zza płotu.

- Policjanci sądzą, że kotek podpatrywał ich taktykę służby związaną z wyłapywaniem piratów drogowych, aby te umiejętności wdrożyć w celu skutecznego łapania myszy. Na myśl nasuwa się przysłowie "Kiedy kota nie ma, myszy harcują", a "Kiedy policjantów nie ma, piraci drogowi rajdują" - śmieje się Jurecka.

W tym miejscu stał radiowóz

O zdarzeniu małopolska policja poinformował na Facebooku. Kot rozbawił internautów.

"Odważny" - śmiali się w komentarzach.

Inni z kolei zwracali uwagę kota na nieprzyzwoite zachowanie w miejscu publicznym. "Trzeba mu było 500 wypisać z art.54 k.w." - sugerował jedne z internautów.

Autor:FC

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Oświęcim