Bez prawa jazdy, kradzionym samochodem uciekał przed policjantami

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków
Gmina Grybów
Gmina Grybówmapa google
wideo 2/5
mapa googleDo zdarzenia doszło we wsi Siołkowa w gminie Grybów

Cofnięte uprawnienia do kierowania nie powstrzymały 37-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego przed przejażdżką cudzym samochodem. Gdy próbowali zatrzymać go policjanci, uciekał tylko przez kilkadziesiąt metrów, a następnie zatrzymał się na przydrożnej skarpie.

Zgłoszenie o kierowcy, który porusza się bez prawa jazdy i prawdopodobnie kradzionym samochodem, dzielnicowy Komisariatu Policji w Grybowie (woj. małopolskie) dostał w piątek rano. Skierował na miejsce patrol, który kilka kilometrów dalej zauważył peugeota o wskazanych numerach rejestracyjnych.

"W związku z tym włączyli w radiowozie sygnały dźwiękowe oraz świetlne i podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Ten jednak nagle przyspieszył, ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na pobliskiej skarpie" – podaje policja.

Rajd bez prawa jazdyMałopolska policja

Bał się "fałszywych policjantów"

Kierowca nie odniósł w kolizji żadnych obrażeń. Został wylegitymowany i okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego nie mógł prowadzić pojazdu z uwagi na cofnięte uprawnienia.

"Tłumaczył, że uciekał przed patrolem, bo myślał, że jadą za nim fałszywi policjanci. Dodatkowo na jaw wyszło, że około północy, 37-latek z terenu posesji w jednej z sądeckich miejscowości zabrał zaparkowanego tam peugeota, który był niezamknięty, a kluczyki znajdowały się wewnątrz pojazdu" – czytamy w policyjnym komunikacie. Po drodze zatankował na stacji benzynowej, skąd odjechał bez płacenia.

Czytaj też: Szokujące zachowanie na autostradzie. Kierowca wystawił pistolet i oddał strzały. Nagranie

37-latek usłyszał od policjantów zarzuty zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Odpowie też za wykroczenie w postaci kradzieży paliwa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/PKoz

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości