Szokujące zachowanie na autostradzie. Kierowca wystawił pistolet i oddał strzały. Nagranie

Autor:
ek,
fc/tok
Źródło:
Kontakt24
Na autostradzie A2 kierowca wystawił pistolet i oddał strzały
Na autostradzie A2 kierowca wystawił pistolet i oddał strzały
wideo 2/17
Na autostradzie A2 kierowca wystawił pistolet i oddał strzały

Wyprzedzał inne auta na autostradzie A2 pod Nowym Tomyślem, gdy nagle wystawił rękę z bronią przez szyberdach i oddał strzały. - To dość nietypowy sposób popędzania kierowców - komentuje pan Łukasz, który nagranie ze zdarzenia przesłał na Kontakt 24. Sprawą zajmuje się już policja.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 21 maja około godziny 17.30 na autostradzie A2 w okolicy węzła Nowy Tomyśl w kierunku Świecka. Jeden z kierowców, który jechał za panem Łukaszem, użył przedmiotu przypominającego broń i oddał w powietrze dwa strzały.

Film przedstawiający całą sytuację pan Łukasz przesłał na Kontakt 24. Przez pierwsze 28 sekund widać nagranie pochodzące z kamery wstecznej. Ma ono obraz w lustrzanym odbiciu.

"Na początku była konsternacja"

- Wracałem z żoną i córką do domu. W pewnym momencie usłyszeliśmy dwa strzały. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, jakby kierowca strzelił dwa razy w powietrze - mówi.

Jak dodaje, na początku myślał, że były to strzały wymierzone w jego kierunku. - Na szczęście nie. Na początku była konsternacja. Jestem emerytowanym mundurowym, ale z takim użyciem broni spotkałem się po raz pierwszy. To dość nietypowy sposób popędzania kierowców - komentuje.

Pan Łukasz nie był w stanie ocenić, czy była to prawdziwa broń czy jakiś straszak. Nagranie przekazał policji w Zielonej Górze, a stamtąd trafiło ono do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Policja na temat zachowania kierowcy na A2 pod Nowym Tomyślem
Policja na temat zachowania kierowcy na A2 pod Nowym Tomyślemtvn24

Auto z niemiecką rejestracją

- Zajmujemy się tą sprawą. Trwają czynności identyfikacyjne kierowcy, który użył przedmiotu widocznego na nagraniu - potwierdza sierżant sztabowy Mariusz Majewski, oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu.

Nagranie wpłynęło do nich 24 maja. Zadanie jest o tyle utrudnione, że auto, którym poruszał się kierowca z bronią, było na zagranicznych numerach rejestracyjnych, miało niemieckie tablice.

- Musimy też zidentyfikować przedmiot, jaki został użyty, bo nie wiadomo, co to było. Za wcześnie jest, by mówić, czy sytuacja widoczna na nagraniu to wykroczenie czy przestępstwo - powiedział policjant.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ek, fc/tok

Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości