Mieli plan porwania synów biznesmenów. Chcieli dostać za nich 4 mln zł

Aktualizacja:
Policjanci udaremnili porwanie dwóch synów podhalańskich biznesmenów
Policjanci udaremnili porwanie dwóch synów podhalańskich biznesmenów
Policjanci udaremnili porwanie dwóch synów podhalańskich biznesmenów

Policjanci udaremnili porwanie dwóch synów podhalańskich biznesmenów. Jak ustalili funkcjonariusze trzech potencjalnych porywaczy rozdzieliło już między sobą role i zadania, przygotowali też monitorowane pomieszczenie, w którym mieli przetrzymywać ofiary. Cała trójka usłyszała zarzuty przygotowania porwania.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ustalili, że mężczyźni, którzy zamierzali porwać młodych górali, mieli już zakupiony odpowiedni sprzęt. - Zabezpieczono przy nich paralizator elektryczny, kajdanki, kominiarki, kilka telefonów komórkowych. Mieli też przygotowane monitorowane pomieszczenie, w którym mieli trzymać swoje ofiary i miejsce, gdzie chcieli schować pieniądze z okupu - informuje Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Podejrzani mieli dokładnie opracowany cały plan porwania. Od kilku miesięcy obserwowali niedoszłe ofiary, zbierali informacje o rozkładzie ich codziennych zajęć.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przedstawiła już trzem mężczyznom zarzuty przygotowania porwania z zamiarem wymuszenia czterech mln zł okupu - informuje rzeczniczka prokuratury Beata Stępień-Warzech.

Chcieli porwać synów biznesmenów

W porwaniu miało brać udział trzech mężczyzn w wieku od 26 do 46 lat. Dwóch z nich trafiło do tymczasowego aresztu, trzeci ma dozór policyjny. Jak informuje policja, za uwolnienie chcieli zażądać czterech milionów złotych.

Ofiarami niedoszłych porywaczy miało paść dwóch młodych mężczyzn. - Obaj to synowie zamożnych biznesmenów z Podhala - podaje podinsp. Mariusz Ciarka.

Do porwania nie doszło. - Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wkroczyli do akcji w kluczowym momencie i udaremnili porwanie - chwali działania policjantów Ciarka, który podkreśla, że dla dobra śledztwa policja nie będzie udzielać bardziej szczegółowych informacji na temat zatrzymania.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Ofiarami porwania mieli paść synowie biznesmenów z Podhala:

Mapa Targeo

Autor: koko/i / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Pozostałe wiadomości