Można poprosić o zakupy, radę albo porozmawiać z psychologiem. Ratownicy uruchomili infolinię

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Grupa Ratownicza Nadzieja uruchomiła infolinię
Grupa Ratownicza Nadzieja uruchomiła infolinięTVN24
wideo 2/7
TVN24Grupa Ratownicza Nadzieja uruchomiła infolinię

Na co dzień wyjeżdżają karetką do chorych. Teraz jednak ratownicy z Łomży postanowili wesprzeć tych, którzy potrzebują innego rodzaju pomocy. Uruchomili infolinię, dzięki której można poprosić o zrobienie zakupów, a także porozmawiać z psychologiem.

Infolinia Grupy Ratowniczej "Nadzieja" została uruchomiona na początku listopada. Dzwonić można z wieloma sprawami. Seniorzy proszą najczęściej o zakupy lub wykupienie leków. Dzwonią też osoby potrzebujące rozmowy z psychologiem. Za pośrednictwem infolinii można też skontaktować się z księdzem, prawnikiem lub ratownikiem medycznym.

OGLADAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Pytania są bardzo różne"

- Telefon interwencyjny został uruchomiony w ramach wsparcia, szczególnie psychologicznego, dla osób, które ta pandemia szczególnie dotknęła. Mam na myśli dzieci, a także osoby starsze, które często są pozostawione same sobie i potrzebują bardzo prozaicznej pomocy w postaci zrobienia zakupów, dostania się do lekarza. Ostatnio starsza pani nie wiedziała, jak poradzić sobie z wymianą wodomierzy w swoim mieszkaniu. Więc pomoc jest bardzo szeroka, a pytania są bardzo różne - mówi Jakub Brzeziak, koordynator Grupy Ratowniczej "Nadzieja".

Infolinia działa pod całodobowym bezpłatnym numerem telefonu 600 100 260. Współfinansowało ją MSWiA.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości