TVN24 | Kraków

Krakowski rynek bez dorożek. Z powodu upałów

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny w Krakowie
Zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny w KrakowieGoogle Earth
wideo 2/5
Dariusz Nowak

Od środy do piątku w Małopolsce prognozowane są 36-stopniowe upały. Dlatego krakowski urząd miasta ogłosił, że w ciągu dnia dorożki maja zniknąć z Rynku Głównego.

Zakaz przejazdu i postoju dorożek obowiązuje od wtorku w godzinach od 9.30 do 19. Wcześniej, od 20 czerwca, ogłoszono zamknięcie postoju stałego dla dorożek konnych na Rynku Głównym. Nie było jednak zakazu ich przejazdu przez Rynek.

"Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, wszyscy powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych, zacienionych postojów zastępczych przy Barbakanie i na alejkach Plant – w rejonie ulic Podzamcze, pomiędzy ul. Sienną a Mikołajską" – zakomunikował urząd miasta.

Czytaj też: Konie nie czekały na woźnicę i ruszyły w miasto. Dorożkę zatrzymali strażnicy

Warunki pracy koni

Dorożkarze mają obowiązek zapewnić koniom należytą ochronę przed nadmiernym obciążeniem, oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które zagrażają ich zdrowiu lub życiu.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o upałach obowiązuje na większości terenu Małopolski co najmniej do wtorku wieczorem. Synoptycy przewidują, że od środy do piątku temperatura w Krakowie może wynieść od 34 do 36 stopni Celsjusza w cieniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości