"Biznesem kierował 47-latek, pomagały mu żona oraz koleżanki". Wszyscy odpowiedzą za sutenerstwo

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Zatrzymanie podejrzanych o udział w gangu sutenerów (materiał z grudnia 2020 roku)
Zatrzymanie podejrzanych o udział w gangu sutenerów (materiał z grudnia 2020 roku)KMP Kraków
wideo 2/7
KMP KrakówZatrzymanie podejrzanych o udział w gangu sutenerów

10 osób zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem sutenerstwa. Jak ustalili śledczy, grupa działała na terenie Krakowa i ościennych miejscowości.

O zatrzymaniach dokonanych 14 i 15 listopada poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą.

"Jak ustalił prokurator, podejrzani uczynili sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. Jedna z osób usłyszała również zarzuty dotyczące przestępstwa narkotykowego" – podała PK.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Byli już karani

Według ustaleń śledczych grupa działała na terenie Krakowa od października 2019 r. do listopada 2020 r. - Nielegalnym biznesem kierował 47-latek z Krakowa. Pomagały mu w szczególności 34-letnia żona oraz ich koleżanki w wieku 35 i 40 lat – tłumaczy Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W trakcie czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zabezpieczono m.in. markową odzież, biżuterię, galanterię i buty. Dokonano także zabezpieczenia majątkowego w wysokości około miliona złotych w gotówce.

Pieniądze zabezpieczone podczas akcjiKMP Kraków

Na wniosek prokuratora siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych, a trzy kolejne zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju i poręczeniem majątkowym.

W trakcie śledztwa prokurator ustalił, że zarówno podejrzany o kierowanie grupą przestępczą, jak i jedna z osób wchodzących w skład grupy w ubiegłym roku zostali nieprawomocnie skazani za podobne przestępstwa.

Zatrzymanie podejrzanych o udział w gangu sutenerówKMP Kraków

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP Kraków

Pozostałe wiadomości