"To trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście". Poseł Siarka zakażony koronawirusem

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Kraków
Ministerstwo Zdrowia: 333 nowe przypadki w piątek, 13 osób zmarłoTVN24
wideo 2/35
Koronawirus w Polsce

"Na tę chwilę czuję się dobrze" – poinformował pochodzący z Podsarnia na Orawie (pow. nowotarski) poseł Edward Siarka (Prawo i Sprawiedliwość), u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Informację o zakażeniu Siarka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poseł zaznaczył też, że dopełnił wszystkich procedur zalecanych przez sanepid w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia innych.

Polityk otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa w niedzielę. Przebywa obecnie w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie.

"Dopełniłem procedur"

"Na tę chwilę czuję się dobrze. Bardzo dziękuję personelowi szpitala za profesjonalną opiekę" – napisał na swoim profilu społecznościowym Siarka. Poinformował jednocześnie, że prawdopodobnie zaraził się pełniąc obowiązki poselskie na spotkaniu z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości.

"Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że dopełniłem wszystkich procedur zgodnie z zaleceniami sanepidu w celu zminimalizowania ryzyka" - podkreślił Siarka.

Poprosił też o modlitwę w intencji kraju. "Zjednoczeni pokażmy, że chodzi tutaj o odpowiedzialność i solidarność. Nie wykorzystujmy choroby, aby publicznie szukać spekulacji i obrażać innych. To trudna lekcja dla nas i dla mnie osobiście. Mam pewność, że działając zgodnie z procedurami wdrożonym przez nasze Państwo podołamy dzisiejszym wyzwaniom. Bardzo proszę o pozostanie w domach. Życzę Państwu i sobie dużo zdrowia" – napisał poseł Siarka.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24 Kraków