TVN24 | Kraków

20 lat temu został radnym, teraz będzie nowym prezydentem Rzeszowa

TVN24 | Kraków

Autor:
tam/gp
Źródło:
konradfijolek.pl, PAP, tvn24.pl
Fijołek: dziękuje wszystkim rzeszowianom, którzy wzięli udział w tym święcie demokracji
Fijołek: dziękuje wszystkim rzeszowianom, którzy wzięli udział w tym święcie demokracjiTVN24
wideo 2/14
TVN24Fijołek: dziękuje wszystkim rzeszowianom, którzy wzięli udział w tym święcie demokracji

Urodził się i wychował w Rzeszowie. Tu także uczył się i spędził swoje dorosłe życie. Od lat pracował w rzeszowskim samorządzie. Radnym został w 2001 roku po wygaśnięciu mandatu Tadeusza Ferenca. Teraz zastąpi go na stanowisku prezydenta Rzeszowa. Kim jest Konrad Fijołek?

Konrad Fijołek został prezydentem Rzeszowa w pierwszej turze przedterminowych wyborów. Uzyskał uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów. Fijołek był wspólnym kandydatem opozycji. Jego kandydaturę poparła Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Lewica, Inicjatywa Polska, Zieloni oraz Polska 2050.  Jeszcze w marcu, gdy przedstawiano jego kandydaturę mówił sam o sobie: - W Rzeszowie się urodziłem, wychowałem i założyłem rodzinę. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>> A Władysław Kosiniak-Kamysz o kandydacie opozycji mówił: - Ten kandydat wyrasta stąd, jest z Rzeszowa, on nie musi się uczyć ulic, jakie są w Rzeszowie, gdzie są szkoły, gdzie jest boisko i gdzie brakuje placu zabaw, gdzie trzeba wybudować żłobek, bo człowiek jest najważniejszy.

Radny i przewodniczący

Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. A jak czytamy na jego stronie: "Kształcił się również w Apsley Business School of London i WSM w Warszawie, ukończył studia podyplomowe z zarządzania na UJ, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld".

Współpraca z kontrkandydatką z PiS? Fijołek: wyobrażam ją sobie bardzo dobrze. Jako radny miejski zadebiutował w 2001 roku po wygaśnięciu mandatu Tadeusza Ferenca. W kolejnych wyborach uzyskiwał reelekcję. W latach 2006-2010 był najmłodszym przewodniczący rady miasta Rzeszowa, a od 2010 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Zasiadał w komisjach zajmujących się sprawami budżetu, gospodarki komunalnej, pomocą społeczną oraz przedsiębiorczością i rozwojem. Kierował klubem radnych "Rozwój Rzeszowa". Wspólnie z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadził cykl debat naukowych na temat wizji nowoczesnego Rzeszowa „Smart Cities. Miasta XXI wieku”.  Fijołek jest żonaty, ma syna Ksawerego.

Autor:tam/gp

Źródło: konradfijolek.pl, PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości