W Krakowie uroczyście zainaugurowano działalność Akademii Sportu Progres Jerzego Dudka. Popularny bramkarz ma promować szkółkę, która pomaga rozwijać się młodym talentom.
Szkółkę powołały do życia dwa krakowskie stowarzyszenie sportowe. Dzieci mogą z niej korzystać bezpłatnie, jeśli rodzic wykupi za 50 zł karnet uprawniający go do wejścia na basen lub siłownię. W zamian młodzież dostaje stroje i kilkanaście godzin treningu w miesiącu.
- Wiadomo, że powstało w Polsce sporo komercyjnych szkółek, których organizatorzy zachęcają rodziców do płacenia co miesiąc składek. Gdyby tak było za naszych czasów, to pewnie żaden z nas nie grałby w piłkę nożną. My mieliśmy możliwość uczenia się futbolu za darmo - opowiada bramkarz, który objął przedsięwzięcie patronatem.
Po pomoc do PZPN
- Naszym zadaniem nie jest tylko edukacja piłkarska. Chcemy pomóc w wychowaniu młodzieży. Przecież nie wszyscy będą zawodowymi piłkarzami – odpowiada Dudek. - Chcemy też rozwijać umiejętności trenerów, którzy tutaj pracują. Rozmawiałem już z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefanem Majewskim, bo chcę by związek w tym pomógł. Liczę też, że od czasu do czasu któryś z trenerów PZPN poprowadzi tu zajęcia pokazowe - dodaje.
Patron i trener
Były bramkarz reprezentacji Polski dał akademii swoje imię, ale jego rola nie kończy się na marketingu. W czasie ferii Dudek prowadził zajęcia w szkółce przez całe dwa tygodnie. - Ostatecznie miałem zajęcia nie tylko z bramkarzami. Myślę, że młodym zawodnikom bardzo się one podobały. To dla nich dodatkowa mobilizacja, że mogą mnie zobaczyć, uczyć się przy mnie - uważa piłkarz.
Akademia piłkarska jest efektem współpracy Stowarzyszenia Siemacha, Jerzego Dudka i zarządu Stowarzyszenia Pomocy Młodym Talentom Sportowym „Hutnik”, w miejsce którego powstała nowa szkółka.
Od października 2012 r. ćwiczy w niej już blisko 300 uczniów w wieku od 6 do 15 lat.
Autor: bpaw/par / Źródło: PAP, TVN24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Prezydent USA Donald Trump ostrzegł, że jeśli Hamas nie wypuści wszystkich izraelskich zakładników do soboty, "rozpęta się piekło". Zagroził też wstrzymaniem pomocy dla Egiptu i Jordanii, jeśli kraje te nie zgodzą się na jego pomysł przesiedlenia do nich uchodźców ze Strefy Gazy.
Trump dał im czas do soboty. Inaczej "rozpęta się piekło"
Były szef RARS Michał Kuczmierowski wyszedł z aresztu. Donald Trump podpisał memorandum o nałożeniu 25-procentowych ceł na import stali i aluminium. Premier Donald Tusk przedstawił gospodarczy plan rządu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 11 lutego.
Z jednej z farm w okolicach miejscowości Storvika w Norwegii uciekło co najmniej 27 tysięcy łososi. Mogą one stanowić zagrożenie dla ryb żyjących na wolności, ponieważ są nosicielami nieznanych im chorób i pasożytów.
Prezydent USA Donald Trump podpisał memorandum o nałożeniu 25-procentowych ceł na import stali i aluminium. Cła najbardziej uderzą w Kanadę, która jest największym eksporterem tych towarów, a także między innymi w Brazylię i Unię Europejską.
Trump chce "wyrównać pole gry". Nowe cła uderzą między innymi w Unię Europejską
- Źródło:
- PAP
Brytyjska dziennikarka śledcza związana z gazetą "Observer" Camille Cadwalladr twierdzi, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się cyfrowy zamach stanu, a dane wywiadu są zagrożone. "Wszystko, przed czym kiedykolwiek ostrzegałam, teraz się dzieje. Tak jest. Tyle że dzieje się szybciej, niż ktokolwiek sobie wyobrażał" - napisała.
"To cyfrowy zamach stanu". Musk "nie potrzebował czołgów, karabinów, żołnierzy"
Michał Kuczmierowski wyszedł z aresztu. - Będę chciał wrócić do Polski. Moim celem jest obrona mojego dobrego imienia - zapowiedział. Wcześniej londyński sąd w Westminsterze informował, że za byłego szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wpłynęła kaucja.
Michał Kuczmierowski opuścił areszt
W regionie Wysp Cykladzkich w poniedziałek wieczorem doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,3 - poinformował grecki publiczny nadawca ERT. Wstrząs był odczuwalny też w Atenach. To najsilniejsze trzęsienie ziemi zarejestrowane na Cykladach od końca stycznia.
Kolejny wstrząs w rejonie Santorini, odczuwalny także w Atenach
- To nie Jarosław Kaczyński będzie decydował, czy dana sprawa ma charakter przestępczy, czy nie - zauważył w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka z PSL, odnosząc się do wszczęcia śledztwa w sprawie "dwóch wież". Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że "ilość wątków do zbadania w tej sprawie jest niesamowicie duża".
"Kaczyński ma syndrom zderzenia z rzeczywistością"
- Powinniśmy być wyposażeni w cyfrową walutę, która pomoże nam bronić naszej suwerenności - stwierdziła prezeska Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde. Podkreśliła przy tym, że "cyfrowe euro nie ma zastąpić gotówki".
Rzeczniczka Prokuratora Generalnego Anna Adamiak przekazała w poniedziałek wieczorem, że do jego sekretariatu zostały złożone dokumenty w sprawie "zamachu stanu". Śledztwo wszczął zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry, prokurator Michał Ostrowski, po zawiadomieniu ze strony Bogdana Święczkowskiego, prezesa kwestionowanego w obecnym kształcie Trybunału Konstytucyjnego. Rzeczniczka Prokuratora Generalnego zwracała wcześniej uwagę, że postępowanie można wszcząć dopiero, gdy sprawa jest zarejestrowana i nadano jej sygnaturę.
Dokumenty w sprawie "zamachu stanu" trafiły do Prokuratora Generalnego
1083 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Zamrożenie środków przez USA stanowi poważne zagrożenie dla badań domniemanych rosyjskich zbrodni wojennych popełnionych na Ukrainie - poinformowała agencja Reutera, powołując się na ukraińskie źródła. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.
USA mrożą fundusze. Reuters: to poważne zagrożenie dla badań rosyjskich zbrodni
Polski Fundusz Rozwoju zapowiedział złożenie oferty zakupu udziałów w hiszpańskim producencie taboru kolejowego Talgo - dowiadujemy się z oświadczenia PFR, które opublikowano na stronie hiszpańskiej Narodowej Komisji Rynku Papierów Wartościowych (CNMV).
Licytacja śniadania z premierem Donaldem Tuskiem na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zakończyła się kwotą ponad pół miliona złotych. Zwycięzca otrzyma, oprócz tradycyjnego kaszubskiego śniadania, zaproszenie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
"Oszuści poszukują, poprzez media społecznościowe, osób gotowych do wykonywania pracy kierowcy, świadczenia usług przewozu osób w państwach na granicy strefy Schengen" - informuje policja. Służby ostrzegają przed narastającym procederem i apelują o rozwagę.
Przemyt "na usługi przewozu osób". Policja przestrzega kierowców przed oszustami
Jak ustalił nieoficjalnie TVN24, prokurator Katarzyna Kwiatkowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji szefowej specjalnego zespołu, który badał działania prokuratury z lat 2016-2023. Rzecznik Prokuratury Krajowej poinformował, że dokumenty w tej sprawienie wpłynęły do prokuratury, ale na wtorek zaplanowane jest w tej sprawie spotkanie prokuratora Dariusza Korneluka z prokurator Kwiatkowską.
Doniesienia o rezygnacji prokurator Kwiatkowskiej. Spotka się z Kornelukiem
Europoseł Grzegorz Braun został ukarany za "obraźliwy" i "dyskryminujący wobec osób LGBTQI język" podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Polityk został poinformowany o karze i nie wniósł od niej odwołania. Braun może być też ukarany za zakłócenie posiedzenia związanego z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Grzegorz Braun ukarany przez Parlament Europejski
Mieszkanka Łodzi zaobserwowała na przejściu dla pieszych seniora, który zdezorientowany chodził z jednej strony na drugą. Sprawę zgłosiła patrolującym ulicę policjantom. Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną do czasu, aż udało się ustalić jego personalia i oddać go pod opiekę żonie.
Zdezorientowany chodził z jednej strony przejścia na drugą. Szukała go żona
Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w tym tygodniu przedstawiciele prezydenta USA Donalda Trumpa odwiedzą Ukrainę. Prezydent Ukrainy spotka się w piątek z wiceprezydentem USA J.D. Vence'em na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Zełenski: przedstawiciele Trumpa przyjadą w tym tygodniu do Kijowa
Wiceminister cyfryzacji Paweł Olszewski (Koalicja Obywatelska) mówił w "Tak jest" w TVN24, że przypadki cyberataków w Polsce "intensyfikują się z roku na rok". - Od początku roku na administrację publiczną było 500 ataków, a w ciągu ostatnich siedmiu dni łącznie było 700 ataków na pozostałe jednostki - poinformował. Dodał, że według szacunków jego resortu skala tych ataków w najbliższym czasie "będzie się nasilała".
700 ataków w ciągu tygodnia. Wiceminister cyfryzacji: to się będzie nasilać
Specjaliści z doświadczeniem i umiejętnościami zarządzania procesami administracyjnym to pracownicy, których szukują firmy - wynika z raportu Grafton Recruitment. W 2024 roku odnotowano wzrost pensji proponowanych kandydatom na te stanowiska.
W trakcie konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego reporterka TVN24 Maja Wójcikowska nie miała możliwości zadania pytania. Wstawił się za nią reporter TOK FM Maciej Kluczka, który uznał, że skoro Wójcikowska nie zadała pytania, to on także nie będzie o nic pytał. - To kończymy konferencję, jeśli tak państwo reglamentują pytania - skwitował Kluczka.
"Kończymy, jeśli tak państwo reglamentują pytania"
Czarne wilki zostały zaobserwowane w polskim lesie. W Europie osobniki o takim umaszczeniu pojawiają się dość rzadko - jest ono charakterystyczne dla populacji zamieszkujących Amerykę Północną. Jak wyjaśnili przyrodnicy, gen kodujący czarne umaszczenie bywa dla drapieżników zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.
Czarne wilki pojawiły się w polskim lesie
Prokuratura zmienia zarzuty dla muzyka Kultu
Rachunki za energię niższe o jedną trzecią - taką obietnicę złożył wyborcom Karol Nawrocki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta. Wyjaśniamy, dlaczego prezydent RP ma "marginalny wpływ" na ceny energii - zarówno na świecie, jak i w Polsce.
Nawrocki: prąd będzie tańszy o 33 procent. Ale nie prezydent o tym decyduje
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę eksperymentalną na wiosnę i początek lata. Czy nadchodzące tygodnie przyniosą ze sobą powiew zimy, czy też nad naszym krajem rozgości się ciepło? Sprawdź przewidywania meteorologów.
Wiosna może być inna niż zazwyczaj. Mamy prognozę
Za darmo? Nie ma. Zapraszamy za 500 złotych, od ręki
Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów, "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" stacja TVN24 była najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym w 2024 roku. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku TVN24 zacytowano łącznie 44,5 tysiąca razy.
Zmiany w zakresie podatku VAT, podatku miedziowego i podatku od zysków kapitałowych, zwanego popularnie podatkiem Belki - zapowiedział podczas poniedziałkowego wystąpienia minister finansów Andrzej Domański. Przekazał także, że w planach jest "radykalne zawężenie" możliwości wydłużania pięcioletniego terminu przedawnienia podatku.
Sebastian Klauziński z tvn24.pl oraz Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek z "Uwaga!" TVN są w gronie nominowanych do głównej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. To jedna z najważniejszych nagród przyznawanych za materiały dziennikarskie. Nominację w kategorii "Dziennikarz dla planety" zdobyła Magda Łucyan z TVN/TVN24.