"Wykorzystując uchylone okno weszli do domu". Odpowiedzą za rozbój

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Grębów (Podkarpacie)
Grębów (Podkarpacie)
wideo 2/4
Grębów (Podkarpacie)

Dwaj mężczyźni w wieku 21 lat usłyszeli zarzuty rozboju. Podejrzani mieli włamać się do prywatnego domu i zaatakować śpiącego tam mężczyznę, a następnie uciec z gotówką w kwocie 230 złotych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w Grębowie (Podkarpacie). - Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni, wykorzystując uchylone okno, weszli do domu jednorodzinnego i zaatakowali śpiącego w łóżku mężczyznę – mówi Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa tarnobrzeskiej policji.

- Hałas i krzyki napadniętego 21-latka usłyszała jego matka i próbowała pomóc synowi – podała policja.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymani

W czasie szarpaniny 56-letnia kobieta i jej syn zerwali złodziejom kominiarki. Zdemaskowani i zaskoczeni przestępcy uciekli, zabierając pokrzywdzonym 230 zł. Kobieta i jej syn trafili do szpitala.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli ich poszukiwania. Po dwóch godzinach sprawcy rozboju zostali zatrzymani.

- Policjanci przesłuchali sprawców i przedstawili im zarzuty popełnienia przestępstwa. Jeden z 21-latków był już w przeszłości notowany – mówi rzeczniczka.

Sąd w Tarnobrzegu aresztował obu zatrzymanych na trzy miesiące. Mężczyznom grozi 12 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tarnobrzeg

Pozostałe wiadomości