TVN24 | Katowice

Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym w Zawierciu. Straż pożarna: pięć osób poszkodowanych

TVN24 | Katowice

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Zawierciu
Do zdarzenia doszło w ZawierciuGoogle Maps
wideo 2/6
Google MapsDo zdarzenia doszło w Zawierciu

Straż pożarna interweniowała w Zawierciu (woj. śląskie), gdzie w jednym z mieszkań wybuchł gaz ziemny. 20 osób zostało ewakuowanych, a pięć - jak informują służby - odniosło obrażenia. O tym, czy lokatorzy budynku będą mogli wrócić do swoich mieszkań, zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego.

Wybuch gazu ziemnego w Zawierciu. Do zdarzenia doszło w niedzielę - po godzinie 14 - w jednym z mieszkań, w budynku wielorodzinnym przy ulicy Franciszka Szymańskiego. - Gaz wybuchł na trzeciej kondygnacji. Łącznie zniszczonych jest siedem mieszkań. Pożarowo sytuacja jest opanowana. Z budynku ewakuowana 20 osób - mówił tvn24.pl asp. Grzegorz Nowak, rzecznik straży pożarnej w Zawierciu, po godzinie 15.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

"Do wybuchu doszło na trzeciej kondygnacji"TVN24

Cztery osoby poszkodowane

Początkowo strażacy informowali o tym, że hospitalizacji wymagają cztery osoby. - Mamy jedną osobę poparzoną, która znajdowała się w mieszkaniu, gdzie doszło do wybuchu. Druga osoba znajdowała się w sąsiednim lokalu i została przygnieciona przez gruz. Ranne są też dwie osoby, które próbowały udzielać pomocy sąsiadom. W jednym przypadku doszło do podtrucia, w drugim do lekkiego poparzenia. Wszystkich poszkodowanych przekazano medykom - relacjonował Nowak. Później przekazał, że bilans poszkodowanych zwiększył się do pięciu osób.

Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. W akcji był też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który udzielił pomocy jednej z poparzonych osób.

"Sytuacja jest opanowana"TVN24

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości