Thisiam przeprowadził się ze Śląska do Szwajcarii. Wybieg będzie dzielił z trzema słonicami

Thisiam niebawem pozna szwajcarskie słonice
Thisiam niebawem pozna szwajcarskie słonice
Źródło: śląskie zoo
Słoń indyjski, który ponad miesiąc temu przeprowadził się ze Śląska do Szwajcarii, nadal jest w okresie musth, ale skończył już kwarantannę i niebawem ma wyjść na wspólny wybieg z miejscowymi słonicami.

Thisiam urodził się w Paryżu. Ma13 lat, ponad 3 metry wzrostu i 5 ton wagi, gdy w 2011 roku wprowadził się do zoo w Chorzowie. Słoń indyjski był ulubieńcem odwiedzających ogród. Podpatrywali go podczas kąpieli. Thisiam robił to sześć razy dziennie.

Słoń indyjski podczas kąpieli

Słoń indyjski podczas kąpieli

Na początku sierpnia Thisiam wyruszył do zoo w Szwajcarii w poszukiwaniu żony albo żon. Czekały tam na niego trzy słonice. Przygotowania do tej podróży trwały rok.

Polski słoń wyrusza do Szwajcarii

Polski słoń wyrusza do Szwajcarii. Czekają na niego 3 samice

Po miesięcznej kwarantannie w Knies Kinderzoo w Rapperswil Thisiam miał pierwszy kontakt z kandydatkami na żony. Na razie przez ogrodzenie. Jak zapewnili dawnych opiekunów słonia pracownicy szwajcarskiego ogrodu zwierzęta były wyraźnie podekscytowane nowym towarzystwem, a Thisiam, u którego w dalszym ciągu trwa musth (wzrost testosteronu we krwi samców, objawiający się nieobliczalnością, bezmyślnymi atakami, na wolności niszczeniem wiosek), był wyjątkowo miły dla słonic.

Pracownicy Knies Kinderzoo w Rapperswil przypuszczają, że już niedługo zwierzęta wyjdą na wspólny wybieg zewnętrzny.

Thisiam niebawem pozna szwajcarskie słonice

Autor: mag / Źródło: TVN 24 Katowice

Czytaj także: