Nie żyją ksiądz i diakon. Komunikat biskupa sosnowieckiego

Aktualizacja:
Autor:
bp/tok,
adso
Źródło:
tvn24.pl, RMF FM
Sosnowiec (woj. sląskie)
Sosnowiec (woj. sląskie)Google Earth
wideo 2/6
Google EarthSosnowiec (woj. sląskie)

Ksiądz i diakon z diecezji w Sosnowcu "zmarli tragicznie" we wtorek - przekazał biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w oświadczeniu. Wcześnie tego dnia prokuratura potwierdziła znalezienie zwłok jednego mężczyzny w okolicy domu katolickiego przy ulicy Kościelnej. Jak informuje prokuratura, w najbliższych dniach przeprowadzona będzie sekcja zwłok.

Biskup sosnowiecki napisał, że żegna - "pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu" - "tragicznie zmarłych" 7 marca księdza i diakona. "Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie diecezji.

Dom katolicki w Sosnowcugoogle street view

Wcześniej, po południu, koło domu katolickiego przy ulicy Kościelnej w Sosnowcu, służby znalazły ciało młodego mężczyzny. Jak poinformowali dziennikarze RMF FM, był to 26-letni diakon.

Prokuratura: sekcja zwłok w najbliższych dniach

Sosnowiecka policja odesłała nas do prokuratury. Prokurator potwierdził, że dziś w Sosnowcu znaleziono ciało młodego mężczyzny. - Zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia i ciała mężczyzny. W najbliższych dniach wykonana zostanie sekcja zwłok, która odpowie na pytanie, jakie były przyczyny i mechanizm zgonu - powiedział tvn24.pl prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Prokurator podkreślił w rozmowie z TVN24, że mogło dojść do zabójstwa, jednak zaznaczył też, że śledztwo dopiero się rozpoczyna i wszystko zostanie ustalone w jego toku. Wszystkie czynności na miejscu zostały zakończone.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok, adso

Źródło: tvn24.pl, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości