Pseudokibice podejrzani o udział w "ustawce", produkcję narkotyków i rozboje

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Siedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozbojeCBŚP
wideo 2/4
CBŚPSiedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozboje

Siedem osób z zarzutami udziału w grupie przestępczej miało zajmować się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Podczas akcji zatrzymania podejrzanych policjanci zabezpieczyli maczety, race, kominiarki z emblematem klubu sportowego i ochraniacze na zęby.

Katowiccy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą czynności w sprawie nadzorowanej przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce od października 2014 roku. - W tym czasie jej członkowie popełniali przestępstwa kryminalne, zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Członkowie tej grupy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych - podało CBŚP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Siedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozbojeCBŚP

W zeszłym tygodniu policjanci CBŚP, wsparci przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Katowic przeprowadzili działania na terenie województwa śląskiego: w Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach. Wspierał ich także przewodnik z psem do wykrywania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zatrzymali pięć osób w wieku od 23 do 30 lat, a dwóch mężczyzn w wieku 33 i 40 lat, doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego.

Siedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozbojeCBŚP

W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli maczety, race, marihuanę, kominiarki z emblematami lokalnego klubu sportowego oraz ochraniacze na zęby. Trwa sprawdzanie zabezpieczonych u podejrzanych komputerów, nośników danych oraz telefonów komórkowych.

Siedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozbojeCBŚP

Zarzuty dla siedmiu osób, areszt dla sześciu

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi im również odpowiedzialność za udział w tak zwanej ustawce z użyciem niebezpiecznych narzędzi takich jak młotki czy maczety. Do tego zdarzenia doszło w 2010 roku w Katowicach.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował sześć osób na trzy miesiące.

Siedmiu pseudokibiców podejrzanych o produkcję narkotyków i rozbojeśląska policja

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP