TVN24 | Katowice

70 funkcjonariuszy w akcji na terenie dwóch województw, 10 osób zatrzymanych

TVN24 | Katowice

Autor:
asty/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Grupa działała na terenie województw opolskiego i śląskiegoCBŚP
wideo 2/8
CBŚPGrupa działała na terenie województw opolskiego i śląskiego

Przygotowywali się od kilku miesięcy. W akcji wzięło udział ponad 70 funkcjonariuszy, zatrzymali dziesięć osób związanych z grupą pseudokibiców – siedmiu z nich tymczasowo aresztowano. Przeszukano mieszkania, samochody oraz obiekty użytkowane przez podejrzanych - znaleziono między innymi amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy.

Komendant główny policji powołał specjalną grupę śledczą składającą się z policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Centralnego Biura Śledczego Policji. Zadaniem funkcjonariuszy było zwalczanie gangów pseudokibiców.

Podczas akcji zatrzymano 10 osóbCBSP

O powołaniu takiej specgrupy poinformowała w środę podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji. Efektem działań tej grupy było uderzenie w środowisko pseudokibiców zajmujących się głównie przestępczością narkotykową. Przygotowania do akcji trwały kilka miesięcy. W działaniach prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu wzięło udział ponad 70 funkcjonariuszy, w tym antyterroryści.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

10 zatrzymanych w dwóch województwach

- Został rozbity gang narkotykowy działający na terenie województw opolskiego i śląskiego. Podczas akcji zatrzymano dziesięć osób, z czego siedem zostało tymczasowo aresztowanych - przekazała podinsp. Jurkiewicz.

Przeszukano mieszkania podejrzanych, należące do nich samochody i obiekty, w których trzymali swoje rzeczy. Zabezpieczono narkotyki: amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy oraz maczetę. Funkcjonariusze przejęli także sprzęt elektroniczny i telefony komórkowe, których zawartość będzie szczegółowo analizowana przez biegłych informatyków. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze należące do podejrzanych.

Policja z Opola rozbiła gang narkotykowycbsp.policja.pl

Zarzuty i areszty

Rzeczniczka CBŚP poinformowała, że wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Siedem osób odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i to właśnie te osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze dokładnie ustalają m.in. źródło pochodzenia niedozwolonych substancji oraz osoby mogące mieć związek z tą grupą.

Akcja przeciwko pseudokibicomCBŚP

Z ustaleń śledczych wynika, że narkotyki były głównie rozprowadzane na terenie powiatu opolskiego i strzeleckiego.

Zabezpieczona gotówkaCBŚP

Autor:asty/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: CBSP

Pozostałe wiadomości