Jedna ciężarówka uderzyła w drugą. Na drogę wylał się asfalt

TVN24

Na DK1 za Częstochową w stronę Łodzi wylał się asfaltTVN 24 Katowice
wideo 2/4

Krajowa "jedynka" przez wiele godzin była dzisiaj zablokowana na odcinku między Częstochową a Radomskiem. Jedna ciężarówka uderzyła w tył drugiej, która przewoziła płynny asfalt. Uderzenie spowodowało rozszczelnienie i masa bitumiczna wylała się na drogę.

Policja apelowała od rana o cierpliwość i wyrozumiałość do kierowców, którzy planowali podróż drogą krajową numer 1 między Częstochową a Radomskiem. Na wysokości miejscowości Madalin w gminie Mykanów (480 kilometr w stronę Częstochowy, 461 kilometr w stronę Łodzi) czekały ich objazdy.

W piątek po szóstej rano doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych scania. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednej ciężarówki nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył drugiej - informowała Marta Kaczyńska, rzeczniczka policji w Częstochowie.

Nikt nie odniósł obrażeń.

Ale w wyniku uderzenia rozszczelniła się naczepa jednej ciężarówki, która przewoziła płynny asfalt. Masa bitumiczna wylała się na drogę i zablokowała ruch na jedynce w obu kierunkach. Drogowcy i strażacy musieli ją posprzątać.

Utrudnienia trwały do południa. Droga jest już całkowicie przejezdna.

Na wysokości miejscowosci Madalin DK1 nieprzejezdna
Mapy Google, tvn24.pl

Autor: mag/gp / Źródło: TVN 24 Katowice