Labrador miał pysk zaklejony taśmą klejącą. "Właściciel psa tłumaczył, że chciał się wyspać"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN24 Katowice
Roczny labrador na krótkiej smyczy, z zaklejonym pyskiemPogotowie dla Zwierząt
wideo 2/6
Pogotowie dla ZwierzątRoczny labrador na krótkiej smyczy, z zaklejonym pyskiem

Miał nie biegać i nie szczekać. W upalny dzień wisiał w boksie na smyczy długości 85 centymetrów, a pysk miał zaklejony taśmą klejącą. Nie mógł się położyć ani schłodzić. Roczny labrador z rodowodem został odebrany młodemu małżeństwu. Nie chcieli powiedzieć, jak ma na imię.

- Pies nie ma porów na skórze, jak ludzie. Reguluje temperaturę ciała poprzez wyziew. Gdy mu gorąco, otwiera paszcze i zieje. Jak mu zakleimy pysk, to umrze na udar. Nie będzie mógł się ochłodzić – mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt, która opiekuje się labradorem, odebranym małżeństwu ze wsi pod Wodzisławiem Śląskim 27 maja. - Tego dnia było upalnie – dodaje Bielawski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pies z rodowodem i krótką smyczą

Mieszkańcy zawiadomili najpierw policję, że na jednej z posesji psu dzieje się krzywda. Patryk Błasik, rzecznik policji w Wodzisławiu potwierdza, że labrador miał pysk zaklejony taśmą klejącą. - Właściciel wyjaśniał interweniującym policjantom, że zakleił psu pysk, bo chciał się wyspać – mówi Błasik.

Policjanci odebrali zwierzę i poprosili Pogotowie dla Zwierząt o zaopiekowanie się nim. - Wisiał w boksie na smyczy długości 85 centymetrów, miał nie biegać i nie szczekać – mówi Bielawski. - To masywny pies, ponad 30 kilogramów wagi. Nie mógł się położyć. Był podduszany. Gdybyśmy go nie uwolnili, padłby.

Labrador przypięty był do krótkiej smyczyPogotowie dla Zwierząt

- Nie wiemy, jak ma na imię, właściciele nie chcieli powiedzieć. Niewiele mówili, poza wiązankami przekleństw – dodaje. Był zaskoczony sytuacją. - Ładny dom, ładne podwórko. Małżeństwo, młodzi, pracują. Kupili psa z rodowodem, z legalnej hodowli. Powiedzieli, że dla córki i że ma pilnować posesji.

Jak mówi, labrador miał temperaturę ponad 41 stopni, podczas gdy norma to 38,5. Przechodzi teraz terapię behawioralną i zwierzęcy psycholog zaobserwował niepokojące zachowanie. Bielawski: - Pies ucieka na widok taśmy klejącej, chowa się za inne psy.

Pogotowie dla Zwierząt złożyło zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad zwierzęciem. Błasik potwierdza, że policja prowadzi dochodzenie, przesłuchuje świadków.

Roczny labrador na krótkiej smyczy, z zaklejonym pyskiemPogotowie dla Zwierząt

Autor:mag/gp

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Pogotowie dla Zwierząt