Ośmioletnie dziecko zakażone koronawirusem. "Jest w dobrym stanie"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Michał Fedorowicz, ratownik: ratownicy sami wyposażają się w maski pełnotwarzoweTVN24
wideo 2/36
Koronawirus z Chin. Sytuacja w Polsce

Ministerstwo potwierdza, że na oddziale zakaźnym w Cieszynie stwierdzono dzisiaj trzeci przypadek koronawirusa - u dziecka. - To nowy pacjent, jest powiązany rodzinnie z pozostałymi zakażonymi. Jest w dobrym stanie - dowiedzieliśmy się w szpitalu.

Na oddziale zakaźnym w szpitalu w Cieszynie przebywa obecnie trzech pacjentów, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Informację potwierdza ministerstwo oraz szpital.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL. 

- To nowy pacjent, przybył do nas dzisiaj. Jest powiązany rodzinnie z pozostałymi zakażonymi - mówi w rozmowie z tvn24.pl Ewa Herman, rzeczniczka cieszyńskiego szpitala. - Ma osiem lat, jest w dobrym stanie - dodaje.

Ministerstwo Zdrowia w sprawie dwóch kolejnych przypadków w Polsce poinformowało na Twitterze: "Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia".

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA 

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Mężczyzna wrócił z Niemiec, kobieta zaraziła się od niego

Informacja o pierwszych pacjentach z koronawirusem w cieszyńskim szpitalu została podana we wtorek. - To mężczyzna i kobieta - powiedziała nam Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. - Mężczyzna przebywał na terenie Niemiec. Po powrocie do domu, gdy zauważył u siebie objawy, wzorowo zastosował się do wytycznych. Zadzwonił do sanepidu, który skierował go do szpitala zakaźnego w Cieszynie. Pobrane od niego próbki wykazały zakażenie. Inspekcja sanitarna natychmiast objęła kwarantanną domową wszystkich członków rodziny. Od osób, z którymi pacjent mógł mieć kontakt, z najbliższego otoczenia, zostały również pobrane próbki.

W trakcie badań próbek okazało się, że kobieta, która przebywała w otoczeniu zakażonego mężczyzny również ma koronawirusa. - Stan obu pacjentów jest dobry - dodała Kucharzewska. - Są to osoby po czterdziestce, w sile wieku, młode organizmy. Mieszkańcy Cieszyna.

We wtorek, zanim zapadła decyzja ministerstwa o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, urząd miasta w Cieszynie zawiesił zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych w mieście.

mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice