TVN24 | Katowice

Pożar nieczynnej lokomotywowni w Katowicach. Wstrzymano ruch pociągów

TVN24 | Katowice

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Katowice. Pożar w pobliżu dawnej lokomotywowni
Katowice. Pożar w pobliżu dawnej lokomotywowniTVN24 Katowice/ S. Sawaściuk
wideo 2/6
TVN24 Katowice/ S. Sawaściuk Katowice. Pożar w pobliżu dawnej parowozowni

Pożar w nieczynnej lokomotywowni wybuchł w piątek rano w Katowicach. Ogień pojawił się w nieużytkowym budynku między dwiema halami. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało o wstrzymaniu ruchu pociągów na głównym szlaku Katowice - Chorzów Batory.

Służby zgłoszenie o pożarze dostały w piątek około godziny 6.30. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, pożar objął połowę dachu dwukondygnacyjnego budynku pomiędzy halami nieczynnej lokomotywowni w rejonie ulicy Raciborskiej.

Jak mówił st. kpt. Adam Kryla, oficer prasowy Komedy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, kiedy strażacy dojechali na miejsce, pożar był już rozwinięty. - Akcja polegała na tym, że wprowadziliśmy trzy prądy wody do budynku. Nie mamy informacji, czy w budynku ktoś przebywał, na tę chwilę nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby w środku przebywać - przekazał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO>>>

Wstrzymany ruch pociągów

"Z uwagi na pożar wstrzymano ruch pociągów na szlaku Katowice - Chorzów Batory. Akcja gaśnicza w toku" – napisano w opublikowanym przed godziną 8 raporcie WCZK.

Szlak kolejowy Katowice – Chorzów Batory to część kluczowych w ruchu regionalnym linii kolejowych z Katowic do Gliwic i Bytomia, a także odcinek międzynarodowej magistrali kolejowej E30 w Polsce przebiegającej m.in. przez Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów. Koleje Śląskie informowały w piątek rano na swojej stronie o odwołanych pociągach na relacjach pomiędzy Katowicami i Gliwicami oraz Bytomiem. Część składów utknęła na szlaku – w Chorzowie Batorym lub w Rudzie Śląskiej Chebziu. Nie było informacji o komunikacji zastępczej. Katowicka lokomotywownia to nieużytkowany w ostatnich latach obiekt. Składa się z dwóch przylegających do głównej linii kolejowej hal wachlarzowych z obrotnicami, połączonych dwukondygnacyjnym budynkiem. W ostatnich latach miłośnicy zabytków i kolei zabiegali o objęcie kompleksu ochroną prawną i zachowanie go.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości