Monika Olejnik. Otwarcie

Marciniak: z Ronaldo mam bardzo fajną relację, ale Messi chyba mnie nie lubi

Piłkarze Barcelony mówili mi, że przynoszę im pecha, sędziowałem dwa spotkania w Lidze Mistrzów, które przegrali 0:4 i 0:3. Zupełnie nie z mojej winy, ale powstały potem takie memy: "FC Barcelona-Marciniak 0:7" - mówi Monice Olejnik sędzia Szymon Marciniak, najlepszy polski arbiter, który będzie sędziował na Mundialu w Katarze. W rozmowie zdradza też, jak zapanować na boisku nad piłkarzami, którzy kosztują po kilkadziesiąt milionów euro, co krzyczał do niego Jurgen Klopp, jakim wyzwiskiem poczęstował go Neymar i dlaczego w debiucie w Lidze Mistrzów piłkarze Juventusu śmiali się, że zapomniał zdjąć piżamę.

 

W drugiej części programu #MonikaKsiążkiMuzyka przejmujący reportaż Pawła Kapusty "Gad. Spowiedź klawisza" – opowieść o więziennym życiu z perspektywy strażników, pilnują sprawców najokrutniejszych przestępstw oraz "Gambit królowej” Waltera Travisa – powieść, na podstawie której nakręcono hitowy serial Netflixa.

 

W części #TalentAktywność to #przyszłość spotkanie z duetem Martin Lange czyli parą songwriterów odpowiedzialnych za brzmienie między innymi takich artystów jak Michał Szpak, Kasia Lins czy Dawid Kwiatkowski.