Pytanie w "Milionerach" o Góry Towarne

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Góry Towarne albo Towarowe: są w każdym magazynie, to pojęcie księgowe, obfitują w ostańce czy kończą łańcuch Himalajów? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadała pani Aleksandra Kołodziejczyk z Mińska Mazowieckiego. 

Pani Aleksandra Kołodziejczyk jest informatyczką, ekonomistką i hungarystką. Do swych licznych doświadczeń od dziś będzie mogła także dopisać uczestnictwo w "Milionerach".

W programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego główna wygrana wynosi milion złotych. By ją otrzymać, należy poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. Każdy z uczestników podczas rozgrywki ma do dyspozycji trzy koła ratunkowe - telefon do przyjaciela, zamianę pytania oraz pół na pół.

Pani Aleksandra na swojej drodze do miliona natrafiła m.in. na pytanie dotyczące Gór Towarnych.

Góry Towarne albo Towarowe:

A: są w każdym magazynie B: to pojęcie księgowe C: obfitują w ostańce D: kończą łańcuch Himalajów

Góry Towarne to dwuszczytowe wzgórze, które bywa także nazywane Górami Towarowymi. Znajduje się w podczęstochowskiej gminie Olsztyn (woj. śląskie). Rejon ten obfituje w ostańce, czyli odosobnione wzniesienia, których powstanie jest związane ze zróżnicowaniem odporności terenu na działanie czynników niszczących, w tym procesów wietrzenia i erozji.

Poprawną odpowiedzią na powyższe pytanie jest "C".

Autor:paj//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN