Pytanie o Kordiana w "Milionerach"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/dap
Źródło:
Milionerzy TVN

Co czyta Kordian z dramatu Słowackiego, siedząc na białej kredowej skale nad morzem? "Króla Leara" Szekspira, "Dżumę" Camusa, "Wściekłość i wrzask" Faulknera czy "Proces" Kafki? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Izabela Tymińska z Gdańska. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 20 tysięcy złotych.

Pani Izabela jest z wykształcenia architektką wnętrz, jednak na co dzień pracuje jako analityk danych. Tym razem swoich sił spróbowała w "Milionerach".

Z pierwszymi pytaniami pani Izabela poradziła sobie bardzo dobrze. Bez korzystania z kół ratunkowych zdobywała kolejne progi w drodze do miliona złotych.

Jedno z pytań, jakie usłyszała, dotyczyło Kordiana z dramatu Juliusza Słowackiego. Za poprawną odpowiedź mogła zdobyć 20 tysięcy złotych.

Co czyta Kordian z dramatu Słowackiego, siedząc na białej kredowej skale nad morzem?

A: "Króla Leara" Szekspira B: "Dżumę" Camusa C: "Wściekłość i wrzask" Faulknera D: "Proces" Kafki

Pani Izabela nie wiedziała, którą książkę czytał Kordian, jednak postanowiła drogą dedukcji wykluczyć niepasujące odpowiedzi. Wiedziała, że "Dżuma" i "Proces" powstały później niż "Kordian". Jeśli chodzi o "Wściekłość i wrzask", wydawało jej się, że to również bardziej współczesna pozycja. Postawiła na A i miała rację.

Będąc w Dover, Kordian siedzi nad morzem i czyta fragmenty "Króla Leara" Williama Szekspira. Poprawna odpowiedź na to pytanie to odpowiedź A.

Autor:mmis/dap

Źródło: Milionerzy TVN