W "Milionerach" padło pytanie za milion. Gracz zaryzykował i odpowiedział

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku? Sześć, siedem, osiem czy dziesięć? Takie pytanie usłyszał pan Dawid Michalewski z Opola. Poprawna odpowiedź warta była milion złotych.

Pan Dawid rozpoczął swoją grę w "Milionerach" w środowym odcinku. Odpowiedział wtedy na jedno pytanie, po czym czas programu dobiegł końca. Na kolejne dziesięć pytań odpowiedział w kolejnym odcinku. Zdobył wtedy 500 tysięcy złotych. 

Ostatnie, dwunaste pytanie za milion złotych usłyszał w swoim trzecim odcinku.

Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku? 

A: sześć B: siedem C: osiem D: dziesięć

Choć pan Dawid nie miał stuprocentowej pewności, kojarzył świecznik z pytania. Zaryzykował i po chwili zastanowienia wybrał odpowiedź B. Niestety nie miał racji.

Ile świec płonie na świeczniku w ósmym dniu Chanuki?

Chanukija to specjalny, dziewięcioramienny świecznik, w którym zapala się świece podczas żydowskiego święta Chanuka. Każdego dnia zapala się jedną z nich. Ósmego dnia płonie więc na nim osiem świec. Poprawna odpowiedź na to pytanie to C.

Pan Dawid zakończył grę z kwotą gwarantowaną 40 tysięcy złotych.

Autor:mmis

Źródło: "Milionerzy" TVN