Które z miast jest położone najwyżej? Pytanie z "Milionerów" za dwa tysiące złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/dap
Źródło:
Britannica, Encyklopedia PWN

Które z podanych miast jest położone najwyżej nad poziomem morza? Bogota, Rzym, Zakopane czy Nowy Jork? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Hanna Kondak z Wrocławia. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać dwa tysiące złotych.

Choć z pierwszymi dwoma pytaniami pani Hanna poradziła sobie bezbłędnie, trudność sprawiło jej trzecie pytanie, za dwa tysiące złotych. Dotyczyło ono geografii.

Które z tych miast leży najwyżej?

A: Bogota B: Rzym C: Zakopane D: Nowy Jork

Pani Hanna od razu odrzuciła odpowiedzi B i D. Wiedziała bowiem, że zarówno Rzym, jak i Nowy Jork znajdują się na małej wysokości. Uczestniczka wybierała więc między A i C. Skorzystała z koła ratunkowego, pół na pół.

Los jednak jej nie sprzyjał. Komputer losowo odrzucił odpowiedzi B i D, czyli te, które na początku sama wyeliminowała. Pani Hanna postawiła na odpowiedź C. Niestety był to zły wybór.

Bogota czy Zakopane? Które miasto leży wyżej?

Bogota jest stolicą Kolumbii. Leży w centralnej części kraju, w Kordylierze Wschodniej w północnych Andach. Miasto leży na wysokości 2640 m n.p.m. Zakopane, choć jest najwyżej położonym miastem w Polsce, leży na wysokości zaledwie 800-1000 m n.p.m.

Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to odpowiedź A.

Autor:mmis/dap

Źródło: Britannica, Encyklopedia PWN