8-latka z sercem jelenia w ustach. Ojciec: "Upolowała go sama"

Ciekawostki

Google Earth Pro8-latka upolowała pierwszą ofiarę

Martwy jeleń, dumny tata i 8-letnia dziewczynka z surowym sercem zwierzęcia w zakrwawionych ustach. Taką scenę zamieścił na Facebooku myśliwy John Yuile z Nowej Zelandii. "To jej pierwszy samodzielnie upolowany jeleń" - czytamy opis pod zdjęciami.

Johny Yuile z Nowej Zelandii na początku sierpnia wybrał się na polowanie ze swoją córką Chloe i opisał przygodę na Facebooku. Wybrali się do Hawke's Bay, regionu we wschodniej części Wyspy Północnej. Tam mieli ruszyć za zwierzyną.

Polowanie dopisało na tyle, że usatysfakcjonowany ojciec postanowił podzielić się rezultatami na Facebooku. "Jestem dumny ze swojej różowej księżniczki ninja" - napisał Yuile w poście, który opatrzył dwiema fotografiami. Na jednej kuca wraz z Chloe obok martwego jelenia. Na drugim, dziewczynka wpija zębami w serce zwierzęcia.

"Zupełnie sama ustrzeliła swojego pierwszego jelenia" - opisuje ojciec. "Tropiła go i oddała niełatwy strzał z 40 metrów" - chwalił dalej córkę.

Oryginalny post zamieszczony przez ojca został usunięty

Gryz "ciepłego" serca

W rozmowie z "Daily Mail" mężczyzna wyjaśnił, że po zabiciu jelenia usunęli zwierzęciu "jeszcze ciepłe serce". Jak twierdzi ojciec, do tradycji myśliwych Nowej Zelandii należy zjedzenie serca pierwszej upolowanej zwierzyny.

Dziewczynka w rozmowie z serwisem internetowym NZ Stuff stwierdziła, że serce jelenia smakowało "całkiem dobrze".

- Pomyślałam, że to bardzo cool. Lubię polować z tatą, a przy okazji możemy zdobyć trochę mięsa dla rodziny - mówiła 8-latka.

Ojciec poinformował, że Chloe towarzyszy mu na polowaniach, odkąd skończyła osiem miesięcy.

"Trochę sadystyczne"

Zdjęcia wprawiły internautów w konsternację. Wielu jest oburzonych tak mocnymi obrazami polującego dziecka. - Trochę sadystyczne - napisał na Facebooku Charles Haley.

Część internautów w komentarzach martwi się o zdrowie 8-latki. - Jako student medycyny uważam, że to obrzydliwe, co zrobiła dziewczynka. Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że będzie trzeba z niej wydostać kilogramy mrówek, które znajdą się w jej okrężnicy - twierdzi użytkownik podpisujący się jako Hits Happens.

Znajdują się też tacy, którzy młodej łowczyni gratulują pierwszego sukcesu, inni opisywali swoje oburzenie postawą jej ojca. - Macie moje wsparcie. Trzymam kciuki - napisała Chrissy Van Diggele.

Autor: mkw//ŁUD / Źródło: Huffington Post, DailyMail.com, NZ Stuff

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Johny Sarah Yuile