TVN24 Biznes | Ze świata

Elon Musk człowiekiem roku magazynu "Time"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
/dap
Źródło:
PAP

Elon Musk został człowiekiem roku amerykańskiego magazynu "Time". Pochodzący z Republiki Południowej Afryki biznesmen i filantrop znajduje się obecnie na czele listy najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wyceniany jest przez Bloomberga na 266 miliardów dolarów.

- Przekształca życie na Ziemi i prawdopodobnie także poza Ziemią - stwierdził redaktor naczelny tygodnika Edward Felsenthal w wywiadzie dla telewizji NBC.

Elon Musk - kim jest?

Musk, amerykański biznesmen pochodzący z RPA, jest współzałożycielem lub założycielem takich firm PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest dyrektorem generalnym SpaceX oraz Tesli. Według Bloomberga Musk jest najbogatszą osobą na świecie, a wartość rynkowa jego majątku została oszacowana na 266 mld dolarów.

We wrześniu 2021 roku firma SpaceX zapisała się w historii po sukcesie pierwszej misji kosmicznej, której załoga składała się z samych cywilów. Jednym z pasażerów była też osoba, która w dzieciństwie chorowała na nowotwór i wygrała walkę z chorobą.

Spacex zawarła też kontrakt z NASA opiewający na 3 mld dolarów na skonstruowanie lądownika księżycowego najnowszej generacji.

Musk oświadczył, że jego drugie przedsiębiorstwo, Tesla, będzie kontynuować wspieranie rozwoju technologii przez opracowanie humanoidalnego robota posługującego się sztuczną inteligencją nazwanego "Tesla Bot" lub "Optimus".

Elon MuskShutterstock

Człowiek roku magazynu "Time"

Tytuł człowieka roku magazynu "Time" jest nadawany przez jego redaktorów z końcem każdego roku kalendarzowego od 1927 roku. Ten tytuł określa wpływ wybranej osoby lub osób na wydarzenia na świecie w danym roku.

W 2020 roku tytuł człowieka roku otrzymali prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris. W 2019 roku tytuł przypadł aktywistce ekologicznej Grecie Thunberg.

Autor:/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości