Z kraju

Rozliczasz podatek dochodowy? Pięć udogodnień, z których możesz skorzystać

Z kraju

ShutterstockMF przygotowało kilka udogodnień w ramach akcji Szybki PIT

Polacy będą mogli skorzystać ze wsparcia przy rozliczeniu zeznania podatkowego. Ministerstwo Finansów po raz dziewiąty uruchomiło w całej Polsce specjalną akcję, która ma znacznie ułatwić rozliczenie się z fiskusem.

Resort finansów deklaruje, że w ramach akcji "Szybki PIT" podatnicy będą mogli korzystać z wielu udogodnień.

Dodatkowe punkty w galeriach handlowych

Jak informuje ministerstwo, 24 i 25 marca w najpopularniejszych galeriach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Swoją deklarację podatkową PIT będzie można przesłać przez Internet między zakupami. W tym roku partnerem akcji jest Polska Rada Centrów Handlowych.

Specjalne stanowiska

Dodatkowe stanowiska komputerowe obsługi będą uruchamiane w urzędach. Umożliwią one podatnikom wysłanie deklaracji drogą internetową.

Dyżury telefoniczne

W dniach 13, 20 i 27 kwietnia w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych odbędą się dyżury telefoniczne. Eksperci mają wówczas odpowiadać na pytania podatników.

Wydłużone godziny pracy

Co roku pod koniec okresu rozliczeniowego panuje wzmożony ruch w urzędach. Stąd też 27 i 28 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej, np. w ubiegłym roku była to godzina 18.00.

Zadaj pytanie

Aby skorzystać z usługi "Zadaj pytanie" podatnik musi wypełnić formularz, pamiętając jednak, by jako temat pytania wybrać "Zeznanie podatkowe osób fizycznych".

Formularz "Zadaj pytanie" na stronie mf.gov.pl ma ułatwić rozliczenia PITmf.gov.pl

Ministerstwo przekonuje, że składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Poza oszczędnością czasu, oszczędza się także i pieniądze. Formularza nie trzeba drukować, wypełniać odręcznie, kupować znaczka pocztowego i wysyłać go pocztą tradycyjną. Jak deklaruje MF, rozwiązanie to jest także proste i bezpieczne. MF przypomina, że w tym roku 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), stąd też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

Zobacz: Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy (Wideo z 24.02.2017)

Twój PIT rozliczy Urząd Skarbowy
Twój PIT rozliczy Urząd SkarbowySejm RP

Autor: ag/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości