TVN24 Biznes | Z kraju

"Fałszywa strona do logowania". Duży bank ostrzega

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli banku. Jak wskazano w komunikacie, przestępcy "próbują wyłudzić dane kart płatniczych".

"W e-mailach, które wysyłają, proszą o weryfikację konta. Ukryty link kieruje do fałszywej strony do logowania" - czytamy w komunikacie Santander Banku.

Do komunikatu dołączono przykładową wiadomość, którą można otrzymać w ramach nowej kampanii oszustów. "Płatności nie mogą zostać przelane na Twoje konto. Status: płatność zawieszona. Powód" ważność zatwierdzenia aktualizacji konta wygasła. Dzieje się tak, ponieważ nasz system bezpieczeństwa wykrył, że Twoje konto wygasło i zostało tymczasowo zawieszone w celu weryfikacji. Aby zweryfikować swoje konto i umożliwić nam przetworzenie płatności, kliknij 'Dalej'" - czytamy w treści wiadomości (pisownia oryginalna).

"Dlatego - jak ostrzegają przedstawiciele Santander Banku - "jeśli otrzymasz e-maila o podobnej treści - nie klikaj w link!" "Przestępcy w ten sposób chcą zdobyć dane Twojej karty płatniczej" - dodali.

Ofensywa oszustów

To nie jest jedyne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawiło się w ostatnich dniach. PKO BP w tym tygodniu opublikował komunikat, w którym poinformował o przestępcach podszywających się pod bank. Jak wskazano w komunikacie, oszuści wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji na e-mail.

Policja w ostatnich dniach wskazywała, że przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Tym razem jest to związane z wejściem w życie bonu turystycznego 500 plus.

"Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze 'specjalnej oferty na voucher urlopowy'" - mogliśmy przeczytać w komunikacie policji.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości