TVN24 Biznes | Z kraju

Oszustwa "na bon turystyczny". Policja ostrzega

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Kawecki o próbie oszustwa na "bon turystyczny"
Kawecki o próbie oszustwa na "bon turystyczny"TVN24
wideo 2/4
TVN24Kawecki o próbie oszustwa na "bon turystyczny"

Policja ostrzega przed nową kampanią oszustów, którzy podszywają się na przykład pod pracowników Ministerstwa Rozwoju. Jak czytamy w komunikacie, sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy".

Funkcjonariusze podkreślają, że przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. "Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze 'specjalnej oferty na voucher urlopowy'" - wskazano w komunikacie. Ma to z związek uruchamianym właśnie bonem turystycznym.

Oszustwo na voucher urlopowy

Policja wskazała, że oszuści informują, że "warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach, rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu".

Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że jeszcze inny "model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. "Co więcej, mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej" - dodała policja.

Funkcjonariusze przypomnieli, by nigdy, pod żadnym pozorem, nie ujawniać danych umożliwiających zalogowanie się do bankowości elektronicznej (login, hasło),

Jak wskazano, wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na stronie bonturystyczny.gov.pl i oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. "Pracownicy żadnego z ministerstw nie dzwonią do nikogo ze 'specjalną ofertą' wypoczynku wakacyjnego" - dodano.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości