TVN24 Biznes | Z kraju

Rada Przedsiębiorczości o braku decyzji w sprawie TVN7: celowe działania na szkodę przedsiębiorstwa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
Rada Przedsiębiorczości o braku decyzji w sprawie TVN7
Rada Przedsiębiorczości o braku decyzji w sprawie TVN7TVN24
wideo 2/8
TVN24Rada Przedsiębiorczości o braku decyzji w sprawie TVN7

Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko wstrzymywaniu decyzji o przedłużeniu koncesji dla kanału TVN7. W wydanym oświadczeniu czytamy m.in., "że mamy tu do czynienia z celowym działaniem na szkodę przedsiębiorstwa, jawnym podważaniem bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i coraz silniejszym osłabianiem pozycji Polski w oczach krajowych i zagranicznych inwestorów".

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny nie rozstrzygnęła w czwartek sprawy przedłużenia koncesji dla TVN7. Stacja złożyła wniosek w tej sprawie ponad rok temu, nadawca spełnia wszystkie warunki.

Widzowie mogą wyrazić solidarność z kanałem, zwracając się do KRRiT o niezwłoczne przyznanie koncesji.

Napisz w obronie TVN7: SKARGI@KRRIT.GOV.PL

Rada Przedsiębiorczości zabiera głos w sprawie koncesji dla TVN7

Rada Przedsiębiorczości zwraca uwagę, że koncern wnioskował o przedłużenie koncesji dla TVN7 już ponad rok temu i wciąż nie doczekał  się decyzji.

"Nie znamy nawet przyczyn jej braku. Wielomiesięczna zwłoka to kolejna próba  zakłócenia funkcjonowania amerykańskiej Grupy Discovery, właściciela stacji TVN. Dzieje się  to w sytuacji, gdy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, nazywana 'Lex TVN', została  zawetowana przez Prezydenta RP a obowiązujące przepisy koncesyjne nie uległy żadnym  zmianom" - czytamy w stanowisku organizacji.

Przedsiębiorcy zwracają uwagę, że kanał TVN7 działa w Polsce od 20 lat i nie ma żadnych prawnych przesłanek, które kazałyby pozbawić go koncesji.

"Działania KRRiT to celowa dyskryminacja legalnie działającego  przedsiębiorstwa, a także rażące przekroczenie kompetencji przez organ państwowy. Przypominamy: Polskę obowiązują umowy handlowe z USA. Odmowa rekoncesji prowadzić będzie do wysokich odszkodowań, za które zapłaci Skarb Państwa, a w konsekwencji wszyscy polscy podatnicy" - piszą przedstawiciele biznesu.

Rada Przedsiębiorczości to forum współpracy przedstawicieli największych organizacji reprezentujących przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. Pierwotnie powołana 17 listopada 2003 r., została reaktywowana 24 marca 2020 r. w celu ratowania polskiej gospodarki zagrożonej pandemią i recesją.

Członkowie Rady Przedsiębiorczości to: ABSL, Business Centre Club, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Związek Rzemiosła Polskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koncesja dla TVN7

Obecna koncesja dla TVN7 wygasa 25 lutego 2022 roku. Wniosek do KRRiT o jej przedłużenie na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję Rady stacja czeka już ponad rok. Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie ma żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

TVN7 to jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych stacji w Polsce, działająca nieprzerwanie od 2002 roku. Od tego czasu kanał dynamicznie się rozwijał i obecnie zajmuje 4. miejsce wśród najchętniej oglądanych stacji w grupie komercyjnej 16-49. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Blisko 30 procent widzów ogląda go w telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo. 

Treści produkowane przez TVN7 mają charakter lokalny. W 2021 roku aż 8 z TOP10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie. Programy wyprodukowane w Polsce wypełniają około 70 procent całego czasu antenowego Siódemki. Kanał wspiera polskie firmy i inwestuje w Polsce, promuje polskie filmy poprzez pasmo polskich poniedziałków. Co roku 1,5 procent przychodu grupy TVN Discovery zostaje odprowadzone do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wspierając polską kinematografię.

W związku z przedłużającym się procesem rekoncesyjnym TVN7 rozpoczęła się kampania informacyjna. W spocie gwiazdy stacji zapraszają do wspólnej zabawy, a także przypominają, że największy kanał rozrywkowy w Polsce może niedługo zakończyć nadawanie.

Koncesja TVN7 wygasa za 9 dni
Koncesja TVN7 wygasa za 9 dniTVN24

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości