Tech

Wiedźmin grą roku, ale apetyt rośnie. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"

Tech

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"
TVN24 BiSWiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"

Kolejny sukces "Wiedźmina 3". Twórcy gry otrzymali właśnie statuetkę za produkcję 2015 roku na gali The Game Awards. - Nagrody bawią i dają satysfakcję. Ale mają one również bardzo konkretny wymiar biznesowy - przyznał Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Producenci nie spoczywają jednak na laurach. - Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces - zapowiedział gość TVN24 Biznes i Świat.

Trzecia edycja z serii gier o "Wiedźminie" zgarnęła dwa tytuły z siedmiu nominacji, które uzyskała w The Game Awards 2015. Jedną z nich jest statuetka gry roku 2015 za polską produkcję "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Tym samymi pokonali takie głośne tytuły jak "Bloodborne", "Metal Gear Solid V" czy "Fallout 4".

Mimo, że CD Projekt za swoje najnowsze dziecko zgarnęło już ponad 300 nagród, to prezes firmy zapewnia, że takie statuetki nadal "bawią i dają satysfakcję".

- Mają one również bardzo konkretny wymiar biznesowy. W momencie, kiedy Wiedźmin zdobywa najważniejszą amerykańską nagrodę dla najlepszej gry roku, to przemawia do wyobraźni konsumentów - stwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Adam Kiciński.

- Wprawdzie od premiery minęło ładnych kilka miesięcy, to te nagrody pracują potem przez wiele lat. Dlatego, że gra, która dostaje tę najważniejszą wchodzi do kanonu. Taki tytuł później sprzedaje się przez lata. To jest też bardzo istotna podwalina biznesowa - dodał.

Nowa odsłona "Wiedźmina"?

Nie ma wątpliwości, że "Wiedźmin 3" to wielki sukces także finansowy, ponieważ sprzedaje się wielokrotnie lepiej niż druga wersja "Wiedźmina". Jak przypomniał prezes CD Projekt, sześć tygodni od premiery sprzedano aż 6 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3".

Zarówno przed świętami jak i początku przyszłego roku możemy liczyć jednak na spore niespodzianki.

- Gwiazdka przed nami, mamy szereg zaplanowanych promocji w Stanach Zjednoczonych, w Europie Zachodniej, a także w Polsce - zapowiedział Adam Kiciński.

- Bardzo intensywnie pracujemy nad sprzedażą. Pierwszy dodatek spory sukces, drugi dodatek pierwszy kwartał przyszłego roku. Jeszcze większa rzecz, też oczekujemy, że bardzo pozytywnie wpłynie na sprzedaż - dodał.

Kiciński pytany, czy będą nowe części "Wiedźmina", powiedział, że jest "za wcześnie, by o tym mówić". Zapewnił, jednak, że "nie jest tak, że zapominamy o tym brandzie. Byłoby to nie fair wobec fanów".

Co dalej?

"Wiedźmin 3", to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania CD Projekt. - Sukces Wiedźmina 3 wpływa na nasze planowanie. Wpływa na to, jakie mamy oczekiwania wobec Cyberpunk 2077 (nowa gra - red.). One w ciągu ostatniego półrocza znacząco urosły - zdradził gość TVN24 Biznes i Świat.

Jak dodał Kiciński, "projekt jest jeszcze ambitniejszy niż pierwotnie był planowany". - Bo przecież musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces - stwierdził. Zwłaszcza, że producenci mają świadomość, że do największych sukcesów jeszcze daleko.

- Do największych sukcesów komercyjnych świata sporo nam jeszcze brakuje. To, że Wiedźmin 3 jest najlepszą grą na świecie w tym roku według wielu, ale to nie jest gra, która pobiła jakiekolwiek rekordy sprzedaży - powiedział prezes CD Projekt.

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ

Pozostałe wiadomości