Bateria smartfonu LG przyćmiła Samsunga i Apple’a

Tech


Smartfon LG G Flex pokonał zarówno Samsunga Galaxy S5, jak i iPhone’a 5S w teście wydajności baterii. Po dwóch latach jego akumulator stracił jedynie 3 proc. wydajności.

LG G Flex to smartfon, który cechuje się nietuzinkowym wyglądem dzięki zakrzywionej konstrukcji. Teraz okazuje się, że ma także niezwykle wytrzymałą baterię. W dwuletnim teście pokonał flagowe produkty Apple’a oraz Samsunga.

Test baterii

Akumulator urządzenia LG ma aż 3500 mAh pojemności, która jeśli jest nowa to wytrzymuje ośmiu godzin i 40 min użytkowania. Po 2 latach jej wydajność spadła jedynie o 3 proc. czyli 17 minut.

Nieco gorszy wynik odnotował Samsung Galaxy S5, którego akumulator ma 2800 mAh pojemności. Nowa bateria wytrzymuje dziewięciu godzin i 31 minut użytkowania. Natomiast jej wydajność po 2 latach spada o 12 proc. do ośmiu godzin i 22 minut.

Gorzej od smartfonu LG wypadł też iPhone S5. Produkt Apple’a ma akumulator o pojemności 1560 mAh. Nowa bateria wyczerpuje się po pięciu godzinach i 50 minutach. Po dwóch latach użytkowania jej wydajność spada o 13 proc. do pięciu godzin i 3 minut.

Badanie

Wytrzymałość baterii smartfonów przebadał International Consumer Research and Testing (ICRT), czyli instytucja zrzeszająca ponad 40 organizacji konsumenckich z całego świata. Naukowcy testowali telefony przez dwa lata.

Autor: msz/gry / Źródło: Business Insider