Facebook wprowadza nową rewolucję, pomoże w staraniach o pracę

Tech

mat. prasoweFacebook wprowadził nowe funkcje

Facebook wprowadza zmiany i staje się pośrednikiem pracy. Nowe funkcje uruchomione w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pozwalają na proste oraz szybkie umieszczanie ogłoszeń przez pracodawców, a rekrutacja ma odbywać się...na Messengerze.

Na swoim blogu Facebook przywołuje badania przeprowadzone wśród przedsiębiorców, z których wynika, że dla 40 proc. małych amerykańskich firm prowadzony przez nie proces rekrutacji był trudniejszy niż oczekiwano.

Dlatego teraz portal społecznościowych chce ułatwić firmom kontakt z ponad miliardem ludzi na całym świecie, którzy odwiedzają serwis każdego miesiąca.

Praca na Facebooku

Nowe funkcje pozwalają na szybkie umieszczanie ogłoszeń na Facebooku i składanie aplikacji.

- To fantastyczne, bo jest to bardzo proste. Wypełnianie informacji i zamieszczenie ogłoszenia zajęło mi trzy minuty - mówi Wendy Grahn, współwłaściciel Lakeview Kitchen and Market w Chicago, który miał okazję testować nową opcję.

Narzekać nie mogą również sami zainteresowani, bo do złożenia wniosku wystarczy naciśnięcie jednego przycisku. Do tego dochodzi akceptacja danych, które zostaną ściągnięte z naszego profilu. Przed ostatecznym wysłaniem wniosku możemy je jednak swobodnie edytować.

Dodatkowa komunikacja pomiędzy kandydatem a pracodawcą odbywa się przy użyciu Messengera. Wszystkie ogłoszenia możemy zobaczyć w specjalnie stworzonej zakładce "jobs".

Od środy nowe funkcje są dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na razie brak jest jednak informacji, czy i ewentualnie kiedy będą dostępne także w innych krajach.

Praca w "korpo" czy "na swoim"? "Debata Młodych" w TVN24BiS (21.11.2016):

Praca w "korpo" czy "na swoim"? Debata Młodych w TVN24BiS

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe