Pierwszy udany lot załogowy podniebnego samochodu

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kris
Źródło:
CNN

Japońska firma Sky Drive pochwaliła się udanym testem elektrycznego, latającego samochodu. Po raz pierwszy za sterami podniebnego auta siedział człowiek - podał portal stacji CNN.

Test odbył się na Toyota Test Field - w centrum technologicznym znanego na całym świecie koncernu motoryzacyjnego. Była to pierwsza publiczna demonstracja latającego samochodu w Japonii. Auto SD-03 z pilotem na pokładzie wzbiło się w powietrze i zataczało kręgi w powietrzu przez cztery minuty.

- Jesteśmy podekscytowani. Udało nam się przeprowadzić pierwszy udany test załogowy latającego samochodu i w dwa lata od powstania SkyDrive. Celem jest skomercjalizowanie naszego produktu - powiedział cytowany w komunikacie szef firmy Tomohiro Fukuzawa.

Na rynku w 2023 roku

Jak czytamy na stronie CNN, SD-03 to najmniejszy elektryczny pojazd, który może pionowo startować i lądować. Jak przekonuje firma, zajmuje powierzchnię dwóch zaparkowanych samochodów i ma pięć silników, by "zapewnić bezpieczeństwo nawet w sytuacjach zagrożenia".

Japońska spółka ma nadzieję, że latające samochody będą w przyszłości codziennością, a nie tylko nowinką techniczną. Planowanych jest więcej testów, by mieć pewność, że ta technologia jest bezpieczna i spełnia wszystkie standardy branży. Pod koniec roku ma mieć miejsce kolejny test już poza centrum badawczym Toyoty - czytamy na CNN.

Sky Drive planuje wprowadzić swój produkt na rynek w 2023 roku. Nie podano jeszcze jaka ma być cena podniebnego auta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: CNN