Instagram wprowadza nową funkcję. Ma nas chronić 24 godziny na dobę

Tech

ShutterstockInstagram chroni przed samobójstwem i samookaleczeniem

Nowa funkcja wprowadzona przez aplikację Instagram jest zaprojektowana tak, by wychwytywać tych użytkowników, którzy mają problemy emocjonalne i istnieje ryzyko uszkodzenia ciała, a nawet samobójstwa.

Media społecznościowe mogą wywoływać poczucie izolacji i nieudolności. Mogą też jednak być doskonałym narzędziem, by szybko i sprawnie wychwytywać oznaki, gdy ktokolwiek oczekuje naszej pomocy.

Ryzykowne tagi

Nowa funkcja pozwala wychwytywać sytuacje, w których ludzie tagują posty hashtagami nawiązującymi do samookaleczenia i samobójstwa. Instagram wysyła wówczas zawiadomienie do osoby, która opublikowała zdjęcie opatrzone takim znacznikiem. W komunikacie pojawiają się przypuszczenia, że użytkownik przeżywa trudny czas oraz oferta pomocy.

Po wpisaniu takich tagów, na ekranie smartfona czy komputera ukazuje się następująca treść: "Posty ze słowami lub znacznikami, które często wyszukujesz, zachęcają do zachowań, które mogą wyrządzać krzywdę, a nawet prowadzić do śmierci. Jeżeli przeżywasz trudne chwile, chcielibyśmy pomóc". Po kliknięciu w hiperłącze, pojawiają się trzy sugestie co do sposobu szukania pomocy: wysłanie wiadomości do osoby, której ufamy, kontakt z telefonem zaufania, a także lista porad, które mogą okazać się pomocne w relaksie i zmianie nastawienia.

Instagram proponuje trzy formy pomocyInstagram

Społeczność troszczy się o Ciebie

- Te narzędzie są zaprojektowane w ten sposób, by pokazać, że jesteś otoczony przez społeczność, która się o Ciebie troszczy i przypomina o tym w momencie, w którym możesz tego najbardziej potrzebować - wyjaśnia Marne Levin, prezes Instargrama. Otagowane posty będą przeglądane przez zespół ludzi, którzy pracują 24/7 i podczas ocen, nie korzystają z żadnych algorytmów. Narzędzie jest jednak użyteczne tylko wtedy, gdy użytkownik okaże się wystarczający otwarty na pomoc i zechce poszukać informacji na jej temat.

Zobacz: Rewolucja na Instagramie. Internet się śmieje (Film z 12.05.2016)

Rewolucja na Instagramie. Internet się śmiejetvn24

Autor: ag//ms / Źródło: CNN Money, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock