Firma Muska ma kłopoty. Setki tysięcy wycofanych samochodów
- Źródło:
- CNBC
Tesla wycofa prawie 300 000 pojazdów Model 3 i Model Y z chińskiego rynku. Decyzja amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych ma związek z wykrytymi usterkami w autach.
Decyzja dotyczy 35 665 samochodów Model 3 sprowadzonych do Chin od 12 stycznia 2019 r. do 27 listopada 2019 r. oraz 211 256 samochodów Model 3 wyprodukowanych w Chinach od 19 grudnia 2019 r. do 7 czerwca 2021 r., a także 38 599 samochodów Model Y wyprodukowanych w Chinach od 1 stycznia 2021 do 7 czerwca 2021 - wynika z oświadczenia opublikowanego na stronie chińskiej Państwowej Administracji Regulacji Rynku.
Wycofane auta
W opinii chińskiego urzędu, system wspomagania jazdy może nie działać odpowiednio w wielu samochodach, powodując nagłe przyspieszenie pojazdu.
Tesla sprzedała w maju 33 463 pojazdy wyprodukowane w Chinach. Oznaczało to wzrost o aż 29 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.
W marcu Chiny zabroniły użytkowania pojazdów Tesli na terenie tamtejszych obiektów wojskowych. Jak tłumaczyli przedstawiciele chińskich władz, decyzja miała związek z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dotyczyły one głównie kamer montowanych w pojazdach Tesli.
Autorka/Autor:mp
Źródło: CNBC
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Rząd Indii oświadczył, że wprowadzenie nowej opłaty w wysokości 100 tysięcy dolarów dla osób ubiegających się o amerykańskie wizy pracownicze może mieć konsekwencje humanitarne i zakłócić życie wielu rodzin - poinformował portal stacji BBC.
Decyzja Trumpa ich zabolała najbardziej. "Konsekwencje humanitarne"
- Źródło:
- BBC
Na aukcję domu Bonhams trafiło niepublikowane wcześniej nagranie wideo z koncertu Nirvany i Kurta Cobaina z 1990 roku. Materiał wyceniany jest na kwotę od 100 do 150 tysięcy dolarów. Licytacja potrwa do 25 września.
Sztuczna inteligencja (AI) może prowadzić do zaniku cennych umiejętności pracowników - ocenił doktor Piotr Gaczek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jak wyjaśnił, regularne delegowanie zadań na maszyny sprawia, że człowiek traci wprawę lub zapomina, jak je wykonywać.
"Alarmujący przykład". Ekspert o najpoważniejszych zagrożeniach dla pracowników
- Źródło:
- PAP
Agencja Moody's zasygnalizowała, że konflikt między rządem a prezydentem negatywnie wpływa na gospodarkę i stabilność kraju - ocenił główny ekonomista ING Banku Śląskiego Rafał Benecki. Z kolei Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion ostrzegł, że bez ograniczenia deficytu i długu publicznego Polsce grozi obniżka ratingu już w przyszłym roku.
Donald Trump podpisał memorandum, które nakłada roczną opłatę w wysokości 100 tysięcy dolarów za wizę pracowniczą dla specjalistów. Prezydent USA zatwierdził także program "złotych kart", który pozwala na stały pobyt za milion dolarów.
Zamiast wprowadzać trwałe strefy tylko dla pieszych, władze Sztokholmu stawiają na tymczasowe projekty, które okresowo wyłączają ulice z ruchu pojazdów - pisze Politico. Skuteczność programu potwierdza rosnąca liczba ulic objętych ograniczeniami - z dwóch w 2015 roku do ponad czterdziestu tego lata.
Mieszkańcy na ten pomysł reagują oburzeniem. Ta stolica "przełamuje trend"
- Źródło:
- Politico
Nad Jeziorem Żarnowieckim powstaje największy w Europie magazyn energii - przekazał premier Donald Tusk w mediach społecznościowych. Jak podkreślił, podobne inwestycje w przyszłości przyczynią się do obniżek cen prądu.
37 procent wszystkich mieszkań w Chorwacji kupują obcokrajowcy. Według eksperta branży nieruchomości Boro Vujovicia najczęściej inwestują Niemcy, Austriacy i Słoweńcy, ale coraz częściej pojawiają się nabywcy z Polski.
Komisja Europejska zaproponowała państwom Unii Europejskiej 19. pakiet sankcji wobec Rosji. Wśród tych propozycji znajduje się między innymi całkowity zakaz transakcji dla rosyjskich banków, objęcie Rosnieftu i Gazprom Nieftu zakazem transakcji, całkowity zakaz importu rosyjskiego LNG od 1 stycznia 2027 roku oraz rozszerzone restrykcje wobec tak zwanej rosyjskiej floty cieni.
Banki, karty kredytowe, gaz, statki. KE: idziemy po rosyjskie pieniądze
- Źródło:
- PAP
Agencja Moody’s zmieniła perspektywę ratingu Polski ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie utrzymała długoterminowe ratingi Polski na poziomie A2. Moody's to jedna z tzw. wielkiej trójki agencji ratingowych. Wcześniej perspektywę ratingu zmieniła również agencja Fitch.
W piątek rząd ogłosił swoje priorytety, wśród których znalazły się: poprawa konkurencyjności gospodarki, wsparcie rozwoju sztucznej inteligencji, bezpieczeństwo dostaw energii i stabilizacja jej cen, rozwój Centralnego Portu Komunikacyjnego, renesans kolei, deregulacja oraz ochrona ziemi rolnej i funkcji produkcyjnych wsi.
Władze Bali zakazują budowy nowych hoteli i restauracji na rolniczych terenach wyspy. To skutek ostatnich powodzi, w których życie straciło 18 osób. Eksperci uważają, że do tak tragicznych skutków kataklizmu przyczyniła się masowa turystyka.