Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

W środę w Sejmie, na wniosek premiera, odbyło się niejawne posiedzenie. Posłowie mieli wysłuchać informacji rządu o cyberatakach wymierzonych w nasz kraj. Nie wszyscy chcieli, niektórzy wyszli z sali obrad. - To kpina z instytucji tajnego posiedzenia - mówili. Barbara Sobska.

Nie jeden, a przynajmniej dwa profile na komunikatorze Telegram publikują dokumenty, które mogą pochodzić z włamania do prywatnego maila szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka - wynika z informacji tvn24.pl. Nieopisywany wcześniej profil działa od lutego, opatrując dokumenty profesjonalnym komentarzem w języku rosyjskim. Czy to dowód, że za akcją stoją rosyjskie służby specjalne? Nadal nie ma też odpowiedzi rządzących na pytanie, dlaczego najważniejsze osoby w państwie kierowały nim, używając prywatnych maili.

"Ataki hakerskie mają miejsce na całym świecie" - pisze w oświadczeniu minister Michał Dworczyk. Dotyczą one nie tylko osób publicznych. Dawid Rydzek sprawdził, co należy zrobić, by nie paść ofiarą takiego ataku.